مرین‌پرس > اخبار سازمان‌ها و ارگان‌ها > لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی و استفاده از توان متخصصان ایرانی
کد خبر: 7682 تاریخ انتشار: مرداد 5, 1399

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تاکید کرد؛

لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی و استفاده از توان متخصصان ایرانیزمان مطالعه: 2 دقیقه

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در دیدار با حمید رضائیان اصل مدیر عامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) بر لزوم تقویت و تعمیق تعاملات بین دستگاه‌های همکار با التزام عملی به شعار جهش تولید تاکید کرد.

به گزارش مرین‌پرس، علی رضا محمدی کرجی ران در دیدار با حمید رضائیان اصل مدیر عامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) بر لزوم بهره‌گیری هر چه بیشتر از ظرفیت‌های مجموعه‌های داخلی در زمینه ساخت و تعمیر کشتی با تکیه بر توان و دانش ایرانی اشاره کرد و اظهارداشت: ضرورت انجام مطالعه در ارتباط با علل و عوامل ساخت و تعمیرات کشتی‌های خارج از کشور و تدوین یک برنامه نظام مند به منظور معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مجموعه‌های توانمند داخلی می‌تواند کمک شایانی به حفظ و گسترش اشتغال مولد در شرایط موجود نماید.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: تمام تلاش مجموعه سازمان بنادر بر این است تا بتواند علاوه بر انجام وظایف حاکمیتی خود که تسهیل تجارت دریایی و ایجاد بستر مناسب مبادلات بین‌المللی در دریاها است، با التزام به شعار جهش تولید، نیازهای دریایی و بندری خود را با تکیه بر توان داخلی تا جایی که امکان دارد از مجموعه‌های داخلی تأمین نماید.

آمادگی ایزوایکو جهت همکاری به اداره کل بنادر و دریانوردی

حمید رضائیان اصل مدیر عامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) نیز در این دیدار ضمن تبریک انتصاب علی رضا محمدی کرجی ران به سمت مدیر کلی بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان ظرفیت‌ها موجود در منطقه ویژه اقتصادی کشتی سازی گفت: این منطقه ویژه در محدوده‌ای به مساحت ۱۱۰۰ هکتار ایجاد شده که ۵۲۰۰ نفر نیروی متخصص و کارگری در آن مشغول فعالیت می‌باشند.

رضائیان اذعان داشت: این مجتمع یک منطقه صنعتی اقتصادی معتبر و شناخته شده است که مجموعه‌های صنعتی و مدرن به ویژه مرتبط با کشتی‌سازی و صنایع وابسته به آن را در خود جای داده است.

وی افزود: اقدامات بزرگ و غرورآفرینی نظیر اجرای پروژه‌های فازهای ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۱۲ پارس جنوبی ماحصل سال‌ها تحقیق و پژوهش متخصصان ایرانی بوده که در این مجموعه ساخته و به محل منتقل شده است.

این مقام مسئول ساخت کشتی ایران کاشان، کشتی شهر کرد و کشتی ایران اراک و همچنین تعمیرات ادواری و اساسی نفتکش‌های کوچک و مگاسایز در مجتمع کشتی سازی را برگرفته از توان متخصصان این مجموعه دانست و از آمادگی مجموعه تحت مدیریت خود جهت تداوم همکاری با اداره کل بنادر و دریانوردی در زمینه‌های ساخت و تعمیر شناورها سخن به میان آورد.

به گزارش مرین‌پرس، همجواری مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) با بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری و همکاری‌های مشترک در زمینه‌های ساخت انواع شناورها مورد نیاز خدماتی بندر و تعمیرات شناورهای مختلف زمینه‌های بوده که از گذشته تاکنون در قالب توافق نامه‌های همکاری بین مجموعه کشتی سازی و سازمان بنادر و دریانوردی به انجام رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ناو گشتی یرموک

پ مرداد 2 , 1399
این شناور توسط شرکت دامن رومانی ساخته شده است که ۱۳ فوریه ۲۰۲۰ تحویل نیروی دریایی پاکستان داده شد.