مرین‌پرس > اخبار سازمان‌ها و ارگان‌ها > لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی و استفاده از توان متخصصان ایرانی
کد خبر: 7682 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تاکید کرد؛

لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی و استفاده از توان متخصصان ایرانی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در دیدار با حمید رضائیان اصل مدیر عامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) بر لزوم تقویت و تعمیق تعاملات بین دستگاه‌های همکار با التزام عملی به شعار جهش تولید تاکید کرد.

دیدار مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با مدیرعامل کشتی سازی ایزوایکو
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، علی رضا محمدی کرجی ران در دیدار با حمید رضائیان اصل مدیر عامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) بر لزوم بهره‌گیری هر چه بیشتر از ظرفیت‌های مجموعه‌های داخلی در زمینه ساخت و تعمیر کشتی با تکیه بر توان و دانش ایرانی اشاره کرد و اظهارداشت: ضرورت انجام مطالعه در ارتباط با علل و عوامل ساخت و تعمیرات کشتی‌های خارج از کشور و تدوین یک برنامه نظام مند به منظور معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مجموعه‌های توانمند داخلی می‌تواند کمک شایانی به حفظ و گسترش اشتغال مولد در شرایط موجود نماید.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: تمام تلاش مجموعه سازمان بنادر بر این است تا بتواند علاوه بر انجام وظایف حاکمیتی خود که تسهیل تجارت دریایی و ایجاد بستر مناسب مبادلات بین‌المللی در دریاها است، با التزام به شعار جهش تولید، نیازهای دریایی و بندری خود را با تکیه بر توان داخلی تا جایی که امکان دارد از مجموعه‌های داخلی تأمین نماید.

آمادگی ایزوایکو جهت همکاری به اداره کل بنادر و دریانوردی

حمید رضائیان اصل مدیر عامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) نیز در این دیدار ضمن تبریک انتصاب علی رضا محمدی کرجی ران به سمت مدیر کلی بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان ظرفیت‌ها موجود در منطقه ویژه اقتصادی کشتی سازی گفت: این منطقه ویژه در محدوده‌ای به مساحت ۱۱۰۰ هکتار ایجاد شده که ۵۲۰۰ نفر نیروی متخصص و کارگری در آن مشغول فعالیت می‌باشند.

رضائیان اذعان داشت: این مجتمع یک منطقه صنعتی اقتصادی معتبر و شناخته شده است که مجموعه‌های صنعتی و مدرن به ویژه مرتبط با کشتی‌سازی و صنایع وابسته به آن را در خود جای داده است.

وی افزود: اقدامات بزرگ و غرورآفرینی نظیر اجرای پروژه‌های فازهای ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۱۲ پارس جنوبی ماحصل سال‌ها تحقیق و پژوهش متخصصان ایرانی بوده که در این مجموعه ساخته و به محل منتقل شده است.

این مقام مسئول ساخت کشتی ایران کاشان، کشتی شهر کرد و کشتی ایران اراک و همچنین تعمیرات ادواری و اساسی نفتکش‌های کوچک و مگاسایز در مجتمع کشتی سازی را برگرفته از توان متخصصان این مجموعه دانست و از آمادگی مجموعه تحت مدیریت خود جهت تداوم همکاری با اداره کل بنادر و دریانوردی در زمینه‌های ساخت و تعمیر شناورها سخن به میان آورد.

به گزارش مرین‌پرس، همجواری مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) با بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری و همکاری‌های مشترک در زمینه‌های ساخت انواع شناورها مورد نیاز خدماتی بندر و تعمیرات شناورهای مختلف زمینه‌های بوده که از گذشته تاکنون در قالب توافق نامه‌های همکاری بین مجموعه کشتی سازی و سازمان بنادر و دریانوردی به انجام رسیده است.


منبع: مهر

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ناو گشتی یرموک

پ مرداد 2 , 1399
این شناور توسط شرکت دامن رومانی ساخته شده است که ۱۳ فوریه ۲۰۲۰ تحویل نیروی دریایی پاکستان داده شد.
ناو گشتی یرموک نیروی دریایی پاکستان - PNS Yarmook