بندر امام خمینی برای بازدید سفر مسافران نوروزی آماده می‌شود

زمان مطالعه: 1 دقیقه

بندر امام خمینی برای بازدید سفر مسافران نوروزی آماده می‌شود

 

به گزارش خبرنگار مانا از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، در جریان این نشست که با حضور بهروز آقایی مدیرکل و اعضای شورای اداری این اداره کل برگزار شد، آقایی، تعطیلات نوروزی و آغاز سفر‌های هموطنان به منظور  بازدید از بنادر این استان را  فرصتی مغتنم برای معرفی بهتر ویژگی‌ها، مزیت‌ها و دستاورد‌های کشور در حوزه صنعت حمل و نقل دریایی عنوان کرده و بیان داشت: عزیمت هموطنان از اقصی نقاط کشور به بنادر خوزستان و بهره‌گیری آنان از جاذبه‌های دریایی و بندری می‌تواند امکانی برای خاطره‌آفرینی و آشنایی بهتر بازدیدکنندگان با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دریایی و بندری به وجود آورد.

وی اظهار داشت: همگی باید با تمهید و بسیج همه امکانات در بنادر خوزستان میزبانان شایسته‌ای برای هموطنان باشیم.

آقایی همچنین در جریان این نشست ضمن تعیین وظایف بخش‌های مختلف این اداره کل برای استقبال از هموطنان، بر حفظ و رعایت شئونات دینی با توجه به حرمت ماه مبارک رمضان، گردشگری ایمن و عاری از حوادث در سواحل و گردشگاه‌های دریایی و ارتقاء هرچه بهتر کیفیت خدمات‌رسانی به بازدیدکنندگان  تأکید کرد.

مجتمع بندری امام خمینی به لحاظ دسترسی به آبراه دریایی و سواحل زیبا هر ساله شاهد استقبال شمار قابل توجهی از هموطنان جهت بازدید و بهره‌مندی از جاذبه‌های دریایی و بندری است.

در تعطیلات نوروز سال جاری بیش از ١٣٠ هزار از هموطنان از این بزرگ تجاری بازدید کردند.

بندر امام خمینی پرترافیک‌ترین بندر عملیاتی کشور پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان است.

ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در بندر امام خمینی ۶۰ میلیون تُن در سال است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ممنوعیت فعالیت نفتکش‌های ۲۵ ساله در هند

چ اسفند 10 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مانا، هند که سومین رکورد بالای انتشار گازهای گلخانه‌ای در جهان را دارد، به منظور کاهش آلایندگی و کاهش میانگین سنی ناوگان خود، این دستور را صادر کرده است. همچنین خرید کشتی‌هایی که بیش از ۲۰ سال سن دارند هم ممنوع می‌شود. تحت دستورالعمل […]

همچنین بخوانید: