«اقتصاد دریامحور» دوباره نقل نشست‌ها شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکشنبه, 21 اسفند 1401

از دیگر رسانه‌ها

سلسله نشست‌های تخصصی اقتصاد دریامحور آغاز شد و در نخستین مرحله انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران، دفتر صنایع دریایی و ریلی وزارت صمت، موسسه رده‌بندی ایرانیان، انجمن صنعت بانکرینگ، انجمن صنفی کارگری دریانوردان تجاری و به تازگی هم شرکت کشتیرانی پارس به این جمع پیوستند.

به گزارش پایگاه خبری ترابران به نقل از سی نیوز، نخستین نشست با موضوع کشتی و اقتصاد دریامحور با حضور دکتر شهراد کوکبی و مهندس حسن رضا صفری، مدیر عامل موسسه رده بندی ایرانیان عصر روز سه‌شنبه ۱۶ اسفندماه در انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران  برگزار شد و دو کارشناس مذکور به ارائه دیدگاه‌های خود پرداختند.

این شروعی است برای بررسی همه موضوع‌های مرتبط با اقتصاد دریا با حضور عموم کارشناسانی که دانش و تجربه لازم و تسلط بالایی به موضوع نشست‌ها دارند. باید گفته شود که سلسله نشست‌های تخصصی همان طور که از عناوینش پیداست، ادامه‌دار خواهد بود و با مشارکت فعالان حوزه دریا برگزار می‌شود. انجمن‌ها و فعالان دریایی می‌توانند در برگزاری این نشست‌ها اعلام همکاری کنند.

در حال حاضر، انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران، دفتر صنایع دریایی و ریلی وزارت صمت، موسسه رده بندی ایرانیان، انجمن صنعت بانکرینگ، انجمن صنفی کارگری دریانوردان تجاری و به تازگی هم شرکت کشتیرانی پارس عبور به این جمع پیوسته است.

علاوه بر آن، انتخاب موضوع با هم‌اندیشی صورت می‌گیرد و پیشنهاد کارشناسان برای مشورت گروهی در اختیار حامیان نشست قرار می‌گیرد و در صورت تایید، به صورت رسمی اعلام می‌شود.

دومین نشست در موسسه رده‌بندی ایرانیان

همچنین نشست‌ها به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و بنا به درخواست هر کدام از حامیان، نشست در مکان مورد نظر آنها برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود. در این زمینه، دومین نشست در سال آینده در موسسه رده‌بندی ایرانیان برگزار خواهد شد.

گفتنی است که نشست‌ها پذیرای تضارب آراست؛ بنابراین موافق و مخالف یک موضوع می‌تواند در کمال آرامش و صمیمیت به تضارب اندیشه پرداخته و نکات خود را مطرح کنند.

برگزاری دومین نشست در اواخر فروردین سال ۱۴۰۲ اعلام و برنامه به‌طور منظم تا پایان سال ادامه خواهد یافت.

سلسله نشست‌های تخصصی در حوزه دریا می‌تواند موجب هم‌اندیشی و تضارب اندیشه‌ها شود و آخرین اطلاعات فعالان و پژوهشگران را به جامعه ارائه دهد. همچنین اطلاعات دقیق و به روزی در اختیار تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران در مجلس و دولت قرار دهد و خوراک فکری علاقه‌مندان و دانشجویان و دانش‌‌پژوهان را در حد مناسبی ارائه کند.


منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نتایج دهمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی تهران اعلام شد

ی اسفند 21 , 1401
زمان مطالعه: 2 دقیقه رئیس هیات نظارت اتاق بازرگانی تهران گفت: با پایان یافتن دهمین دوره انتخابات این نهاد ۴۰ نفر از میان ۱۶۹ کاندیدا در پایتخت به عنوان عضو هیات نمایندگان انتخاب شدند. به گزارش سی نیوز به نقل از ایرنا، ابراهیم بهادرانی اظهار داشت: تعداد آرای اخذ شده […]

همچنین بخوانید: