بندر گناوه میزبان بیشترین گرشگران سواحل خلیج فارس در نوروز

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر با اشاره به ثبت ۷ میلیون و ۶۹۲ هزار شب اقامت در این استان گفت: در میان شهرستان‌های استان، بندر گناوه میزبان بیشترین گردشگران سواحل خلیج فارس بود.

به گزارش راد،  اسماعیل سجادی‌منش با اشاره به ثبت هفت میلیون و ۶۹۲ هزار شب اقامت در این استان گفت: در میان شهرستان‌های استان، بندر گناوه میزبان بیشترین گردشگران سواحل خلیج فارس بود.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر ادامه داد: بعد از گناوه، بندر بوشهر و بندر دیلم به ترتیب بیشترین حجم گردشگر و مسافر را در ایام نوروز داشتند.

وی با تاکید بر اینکه استان بوشهر به عنوان یکی از مهمترین مقاصد گردشگری کشور شناخته شده است، گفت: استان بوشهر در نوروز ۱۴۰۲ به عنوان یکی از ۱۰ استان برتر در جذب گردشگر معرفی شد.

سجادی منش یکی از مهمترین جاذبه‌های گردشگری استان بوشهر را موزه منطقه‌ای خلیج فارس عنوان کرد و بیان داشت: طی ایام نوروز بیش از ۳ هزار نفر گردشگر از موزه منطقه‌ای خلیج‌فارس بازدید کردند.

به گفته وی، موزه منطقه‌ای خلیج‌فارس بزرگترین موزه جنوب و یکی از مدرن‌ترین موزه‌های کشور در ایام تعطیلات نوروزی، از یکم تا دوازدهم فروردین ماه از ساعت ۹ صبح تا ۲۰ شب میزبان گردشگران و علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ ایران زمین بود.

وی تصریح کرد: هر چند نوروز امسال با ماه مبارک رمضان تقارن داشت و انتظار کاهش سفر‌های بین استانی را داشتیم، ولی شاهد استقبال بسیار خوب از این موزه بودیم که نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش را نشان می‌داد و فضای محیطی، چیدمان گالری‌ها و اشیا تاریخی موجود در این موزه رضایت‌مندی حداکثری مخاطبان را به دنبال داشت.

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر یادآور شد: موزه منطقه‌ای خلیج‌فارس با داشتن ۱۳ گالری به معرفی آثاری از دوره‌ی پارینه سنگی تا معاصر از استان‌های بوشهر، خوزستان و هرمزگان پرداخته است.

سجادی‌منش خاطرنشان ساخت: در مجموع نوروز امسال تلاش کردیم تا در کنار دیگر کمیته‌های ستاد اجرایی خدمات سفر، زمینه حضور گردشگران به استان را فراهم کنیم که امیدواریم با رفع برخی نواقص در طول سال خدمات بهتری به گردشگران ورودی به استان بوشهر وسواحل خلیج فارس ارائه دهیم.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دستورالعمل های اجرایی سازمان توسعه و عمران دریا و سواحل

ش فروردین 19 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه به گزارش سی نیوز به نقل از پایگاه خبری گفتمان دریا؛ در قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه اقتصادی به دلیل فقدان متولی خاص اطراف دریاها، طرحی با عنوان سازمان توسعه و عمران دریا و ساحل با ارایه لایحه از سوی دولت دهم به مجلس شورای […]

همچنین بخوانید: