سفارش ساخت ۶۳ فروند کشتی تنها در ۶ ماه

زمان مطالعه: 1 دقیقه

سفارش ساخت ۶۳ فروند کشتی تنها در ۶ ماه

به گزارش گروه بین‌الملل مانا به نقل از پورت نیوز؛ سه کارخانه بزرگ کشتی‌سازی شانگهای در ۶ ماهه اول سال ۲۰۲۳  میلادی موفق شدند سفارش جدید ساخت ۶۳ فروند کشتی را دریافت  کرده و ۲۹  فروند کشتی ساخته شده را تحویل دهند که دستیابی به این آمار یک رکورد جدید برای یارد‌های کشتی سازی چینی است؛ قرار است  این کشتی‌ها تا سال ۲۰۲۷ میلادی تحویل شود.

در ادامه این گزارش آمده است: سه یارد کشتی‌سازی شانگهای زیر نظر شرکت کشتی‌سازی دولتی چین (CSSC) شامل کشتی‌سازی جیانگ‌نان، کشتی‌سازی Hudong-Zhonghua و کشتی‌سازی Waigaoqiao در نیمه اول سال ۲۰۲۳ میلادی سفارش ساخت ۶۳ کشتی بزرگ را جذب کردند.   

در ادامه این گزارش آمده است: این سه یارد موفق شدند ۲۹ کشتی را در نیمه اول سال جاری میلادی تحویل مالکان دهند.

براساس این گزارش حجم سفارشات جدید برای سه یارد کشتی‌سازی شانگ‌های دائماً در حال افزایش است و ۹۰ درصد از ظرفیت کل این سه کارخانه کشتی‌سازی پُر شده است.

از ۶۳ کشتی که سفارش آن‌ها دریافت شده ۴۲ درصد آن‌ها مخصوص حمل گاز هستند که رکورد جدیدی برای این سه کارخانه کشتی‌سازی به شمار می‌رود.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

چرا زیر دریایی های روسیه پنجره دارند اما زیر دریایی های امریکایی نه؟

س تیر 20 , 1402
این تفاوت بخاطر دو عامل مهم آب و هوایی و فنی است که ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند. به این معنا که ترانزیت یا جابجایی زیر دریایی های روسیه از بندر به عمق دریا و یا بلعکس از دریا به بندر به مدت زمان زیادتری نسبت به زیر دریایی های آمریکا نیاز دارد.

همچنین بخوانید: