صادرات ۱۲.۵ میلیون تن کالا از گمرکات استان بوشهر

زمان مطالعه: 1 دقیقه

صادرات ۱۲.۵ میلیون تن کالا از گمرکات استان بوشهر

علی سلیمانی در گفتگو با خبرنگار مانا در بوشهر از افزایش محموله‌های صادراتی در پنج ماه امسال خبر داد و اظهار داشت: در این مدت افزون بر ۱۲.۵ میلیون تُن محموله و محصولات مختلف از گمرکات سیزده گانه استان بوشهر صادر شده است.

وی ارزش محموله‌های صادراتی یاد شده را چهار میلیارد و ۷۳۷ میلیون دلار دانست و بیان کرد: محصولات پتروشیمی بیشتر کالا‌های صادراتی بوده است.

به گفته مدیرکل گمرک بوشهر بیشترین میزان صادرات در بین گمرک‌های استان بوشهر مربوط به گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است.

سلیمانی با بیان اینکه کالا‌های صادراتی از گمرکات استان به ۴۵ کشور صادر شده است تصریح کرد: بیش‌ترین محموله‌ها به کشور‌های چین، امارات متحده عربی، ترکیه، هندوستان، سریلانکا و آفریقا صادر شده است.

وی بیش‌ترین محموله صادراتی را محصولات پتروشیمی، مواد معدنی و میگو پرورشی دانست و بیان کرد: در پنج ماه نخست امسال ۲۲۱ هزار تِن کالا وارداتی به ارزش ۸۱۰ میلیون دلار از گمرکات استان بوشهر ترخیص شده است.

مدیرکل گمرک بوشهر با بیان اینکه کالا‌ها از ۳۹ کشور وارد شده است گفت: این کالا‌ها شامل لاستیک، لوازم یدکی خودرو، موتورسیکلت، دوچرخه، تجهیزات نیروگاه، ماشین آلات راهسازی و میوه‌های گرمسیری است.

سلیمانی از ترخیص واردات کالای اساسی از گمرکات استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: ۴۳ هزار تُن کالا‌های اساسی وارداتی در پنج ماه نخست امسال از طریق گمرکات استان بوشهر ترخیص شده است.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خط مسافری دریایی ایران-عراق ویژه اربعین راه‌اندازی شد

ش شهریور 4 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه مهدی فراهانی با یادآوری این‌که سازمان بنادر تسهیل تردد زائران اربعین حسینی از مسیر دریایی را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار کرد: پس از تشکیل کمیته حمل و نقل سفرهای اربعین حسینی در وزارت راه و شهرسازی، سازمان بنادر و دریانوردی مسئولیت برقراری […]

همچنین بخوانید: