تعمیر 27 فروند انواع شناور در داخل

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: به منظور آماده به کاری ناوگان خدماتی و پشتیبانی از ابتدای امسال تا پایان دی 27 فروند شناور با کاربری مختلف در اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی بندر شهید رجایی و کشتی سازی‌های استان هرمزگان تعمیر و وارد چرخه خدمات حمل و نقل دریایی شد.

کشتی کانتینربر ایران اراک ساخت ایزوایکو
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، علیرضا محمدی کرجی‌ران اظهار داشت: نگهداری مطلوب و آماده به کار کردن شناورها به منظور ارائه خدمات بهتر دریایی در همه حوزه‌ها همواره در ارجحیت قرار دارد.

وی افزود: در 10 ماه سال جاری 27 فروند شناور با کاربری‌های مختلف تعمیر اساسی شد که عمدتا در اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی بندر شهید رجایی بود و شناورهای بزرگتر که نیازمند عملیات داکینگ بوده‌اند در کشتی سازی استان هرمزگان تعمیر شد.

وی عمده اقدامات صورت گرفته برروی این شناورها را در زمینه‌های تعمیرات زیرآبی، تعمیرات موتوری، تعمیرات رانش، رفع نقص گیربکس، داک اضطراری جهت رفع نقص شافت پروانه و همچنین رفع نقص دسته مانورها و جک های بالابر به دست متخصصان بومی عنوان کرد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با تاکید براینکه تعمیرات شناورها در داخل بندر و کشتی سازی‌های استان هرمزگان علاوه بر جلوگیری از خروج ارز گامی مهم درجهت ارتقا ء توان فنی نیروهای متخصص بومی است، افزود: تعمیرات شناورها در داخل کشور مزایای دیگری همچون ایجاد اشتغال تخصصی پایدار و کاهش هزینه‌های تمام شده تعمیرات را نیز به دنبال خواهد داشت.

محمدی کرجی ران بیان کرد: در این مدت در کنار شناورهایی که در گستره دریایی استان هرمزگان فعالیت می‌کنند، اقدام به تعمیر و راه‌اندازی شناورهای خدماتی سایر استانهای جنوبی نیز داشته‌ایم.

وی اظهار کرد: همه سعی و تلاش خود را در جهت بهبود روش ها و رعایت استانداردها در فرایند تعمیر معطوف کرده‌ایم تا در کمترین زمان ممکن نسبت به رفع عیب و اخذ مجوز از موسسات رده‌بندی اقدام و شناورها به چرخه فعالیت و دریا روی آوریم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

کشور‌های عضو سازمان بین‌المللی دریانوردی نباید به تخلفات آمریکا در تحریم دریانوردی کشورمان تن بدهند

ی بهمن 12 , 1399
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: کشور‌های عضو سازمان بین‌المللی دریانوردی نباید به تخلفات آمریکا در تحریم دریانوردی کشورمان تن بدهند.
کشتی پنجاهمین اقیانوس کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران