بندرچابهار توسعه دهنده روابط هند و ایران است

مدیرکل وزارت امورخارجه کشور هندوستان گفت: بندر چابهار ارتباط دهنده بین هند و ایران و توسعه دهنده روابط تجاری، اقتصادی، سیاسی و دوستانه این ۲ کشور است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، «جیتندر پال سینگ» روز یکشنبه در جلسه تشریح قابلیت وتوسعه تجهیزاتی در بندرشهیدبهشتی چابهار اظهار داشت: بندرچابهار توانسته در ایام کرونا و چند سال اخیر ۷۵ هزار تن گندم اهدایی هند را به افغانستان وارد و ارسال کند که ما از این بابت از همه دست اندرکاران تشکر می کنیم.

وی بیان کرد: برای ارتقا بندرچابهار اقدامات خوبی انجام شده و برای چگونه استفاده کردن مشترک آن پیگیری لازم صورت گرفته است و علاوه بر هند خیلی از کشورها علاقه‌مند به سرمایه گذاری و حضور هستند.

مدیرکل وزارت امورخارجه کشور هندوستان گفت: به دلیل اهمیت بندرچابهار به دنبال اخذ معافیت ها و عدم تحریم آن بودیم تا حضور بیشتری داشته باشیم و از اینکه بندر چابهار به افغانستان کمک می کند و شرایط حضور سایر کشورها را فراهم نموده خوشحال هستیم.

«جیتندر پال سینگ» ادامه داد: تامین ۲ جرثقیل از سوی هند و ورود انها به بندر چابهار جای بسی خوشحالی است و می تواند بخشی از مشکلات تخلیه و بارگیری را مرتفع کند.

به گزارش مرین‌پرس، نخستین سرمایه‌گذاری تجهیزاتی شرکت هندی با ورود ۲ دستگاه جرثقیل به چرخه عملیات تخلیه و بارگیری بندر چابهار با حضور معاون امور بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی، مدیرکل امور سیاسی وزارت امور خارجه هند، نماینده وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، مدیران شرکت هندی IPGL رونمایی شد.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اعلام آمادگی مجمع جهانی اقتصاد داووس برای کربن زدایی در حمل و نقل

ی بهمن 12 , 1399
مجمع جهانی اقتصاد داووس برای کربن زدایی در حمل و نقل اعلام آمادگی کرد.
دود کشتی

همچنین بخوانید: