قراردادو مراحل ساخت ۸۳ فروند شناور تا ۶ ماه آینده عملیاتی می شود/ضرورت تسریع در تعیین و تکلیف شناورهای فاقد هویت/ نوسازی کامل تجهیزات و امکانات دریایی کشور در دستور کار

زمان مطالعه: 1 دقیقهمعاون وزیر راه و شهرسازی گفت: نوسازی کامل تجهیزات و امکانات دریایی کشور مانند لایروب‌ها، یدک‌کش‌ها، راهنمابرها، شناورهای امدادی و مقابله با آلودگی دریایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی است.

 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به نوسازی کامل تجهیزات و امکانات دریایی کشور مانند لایروب‌ها، یدک کش‌ها، راهنمابرها، شناورهای امدادی و مقابله با آلودگی دریایی، خاطرنشان کرد: با اضافه شدن تجهیزات جدید با امکانات موجود، قاعدتا مخاطبان سازمان بنادر انتظار دارند که در آینده‌ای نزدیک، شاهد ارتقای خدمات و توان عملیاتی باشند.

راستاد درباره شناورهای جدید و آموزش نیروی انسانی، گفت: از سال آینده، به تدریج شاهد تزریق شناورهای جدید به بنادر کشور خواهیم بود و لازم است تا به موازات توانمندسازی عملیات، برای تأمین نیروی انسانی و چگونگی راهبری این تجهیزات تمهیداتی اندیشیده شود.

راستاد به‌روز‌رسانی طرح‌های اقتضایی به واسطه تجهیزات جدید را یکی دیگر از اولویت‌ها برشمرد و افزود: از جمله کارهای زیر بنایی در حوزه دریایی، اصلاح و به روز رسانی قانون دریایی کشور متناسب با صنعت دریانوردی است که کار ارزشمندی محسوب می‌شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره شناورهای فاقد هویت به خصوص قایق‌ها، گفت: در این رابطه تاکنون چندین مرحله فراخوان داده شده اما تعداد شناورهایی که اعلام امادگی کردند، خیلی کم بوده و  انتظار این است که وضعیت شناورهای فاقد هویت زودتر تعیین و تکلیف شود.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

انتقال ۱۸۰ سازه زیستگاه مصنوعی به صیدگاه بحرکان هندیجان

د بهمن 20 , 1399
زمان مطالعه: 1 دقیقه   فتح الله ابوعلی در گفتگو با خبرنگار مرین‌پرس افزود: این سازه‌ها که توسط شیلات استان طراحی و ساخته شده برای حفاظت از آبزیان دریایی و جلوگیری از خطر انقراض برخی گونه‌های باارزش آبزی در خلیج فارس در محل‌های مودر نظر نصب می‌شوند. وی گفت: برنامه […]

همچنین بخوانید: