کشتی غول پیکر روسی حامل گندم در بندر امام خمینی پهلو گرفت

زمان مطالعه: 1 دقیقه

کشتی غول پیکر روسی حامل گندم در بندر امام خمینی پهلو گرفت

امید جهان نژادیان در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: این محموله گندم توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران وابسته به وزارت جهادکشاورزی سفارش و خریداری شده است.

وی گفت:عملیات تخلیه کشتی OMICRON SKY حامل گندم است تا چهار روز ادامه خواهد داشت.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان با اشاره به اینکه واردات غلات مورد نیاز کشور با هدف افزایش ضریب امنیت غذایی کشور طبق برنامه تنظیمی شرکت بازرگانی دولتی ایران ادامه خواهد داشت افزود: اولویت ما حمل یکسره غلات بدون توقف در بندرگاه است تا هزینه‌های نگهداری افزایش نیابد.

بنا بر اعلام اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان، بیش از ۲.۵ میلیون تُن کالای اساسی هم‌اکنون در بندر امام خمینی رسوب شده است.

به گزارش مانا، حدود ۸۰ درصد حجم کالا‌های اساسی (غلات و نهاده‌های دامی) مورد نیاز کشور از طریق بندر امام خمینی وارد می‌شود.

این راهبردی که ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه ۶۰ میلیون تُن کالا‌های نفتی و غیرنفتی را دارد در ردیف پرترافیک‌ترین بندر کشور پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان است.

پارسال حدود ۱۵ میلیون تُن کالای اساسی از طریق بندر امام خمینی وارد کشور شد.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نیروی دریایی آمریکا ادعای کنترل و رصد شناورهای نظامی ایران را مطرح کرد

ش مهر 15 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه نیروی دریایی آمریکا ادعای کنترل و رصد شناورهای نظامی ایران را مطرح کرد میلاد پاشازاده کد خبر : 2138 ۱۴۰۲/۰۷/۱۵ فرماندهی مرکزی نیروی دریایی آمریکا مدعی شد در هفته‌های گذشته پهپادهای دریایی را برای جاسوسی و نظارت بر فعالیت شناورهای نظامی ایران به کار گرفته بود. […]

همچنین بخوانید: