پیام مسئول نمایندگی ولی فقیه درندسادرسالروز بیانیه گام دوم انقلاب

زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مرین‌پرس، حجت الاسلام عبدالنبی صداقت مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه با صدور پیامی، توجه همگان را برای انجام اقدامات عملی و رسیدن به مهمترین هدف بیانیه گام دوم که همان تحقق تمدن نوین اسلامی است، سفارش کردند. متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَمَن یَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسولَهُ وَالَّذینَ آمَنوا فَإِنَّ حِزبَ اللَّهِ هُمُ الغالِبونَ (۵۶)

و کسانی که ولایت خدا و پیامبر او و افراد باایمان را بپذیرند، پیروزند؛ (زیرا) حزب خدا پیروز است. سوره مبارکه المائدة آیه ۵۶

با صلوات برمحمد و آل محمد و گرامیداشت سالروز وقوع انقلاب اسلامی ایران در چهل دومین بهار پیروزی و قدم به دهه‌ی پنجم حیات این شجره طیبه و ذلت روز افزون دشمنان مستبد و مستکبرش، در چنین نقطه عطفی، رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور «بیانیه‌ی گام دوم انقلاب» برای همه ما ادامه‌ی این راه روشن، را تبیین فرمودند که انتظار است همه ما بار دیگر با بازخوانی مجدد و مستمر آن منشور باعظمت و مترقی به وظایف و مسؤولیت خود در چارچوب‌های تعیین شده گامی مستحکم و با صلابت برداریم.

امید است همانگونه که معظم له به دستاوردهای شگرف چهار دهه گذشته پرداخته و توصیه‌هایی اساسی به‌منظور «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» ارائه فرموده‌اند به وظایف مان درست همانند شهدای والامقام اقدام و عمل نماییم.

این بیانیه تجدید مطلعی است خطاب به ملت ایران به‌ویژه جوانان عزیز است که برای «دومین مرحله‌ی خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی» با نور معنویت افزا «فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی» را رقم خواهد زد.

این گام دوم، انقلاب را «به آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمیٰ (ارواحنافداه) هست»، نزدیک خواهد کرد.

نکته بسیار مهمی که در این بیانیه باید به آن توجه کرد این است که ولی فقیه زمان و امام جامعه با تجارب مدیریتی عالیه و بیش از ۵۵ سال مجاهدت، فرمانی راهبردی برای ۵۰ سال آینده کشور صادر نموده‌اند و ما نباید این مهم را به عنوان یک پیام و سخنرانی نگاه کنیم.

رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) با روحیه جوان باوری و جوان شناسی این بیانیه را در چارچوب سه موضوع صادر کرده اند و پیام روشن آن، این است که انقلابی بمانیم، جهادی عمل کنیم و پیشرفت همه جانبه را پیگیری کنیم.

این نقشه راهبردی آینده، ۷ دستاورد کلان، ۷ ثمره راهبردی و ۷ توصیه ماموریتی دارد که به وضوح مسیولیت هر فرد حقیقی و حقوقی را مشخص نموده و روح حاکم بر بیانیه بازگشت روح خود باوری «ما می‌توانیم» به ملت ایران است به این معنی که توانستیم، می شود و خواهیم توانست.

ما در هر مسئولیت و جایگاهی که قرار داریم باید با این روحیه جهادی، انقلابی، خود باوری و خستگی ناپذیر، پاسخی محکم به دشمنان نشان دهیم که ملت ایران فعل «خواستن» را به «توانستن» تبدیل نموده و نمونه بارز آن اخیرأ، ساخت و تولید واکسنکرونا“> کرونا ویروس بود که تعجب همگان را در جهان برانگیخته و مایه مباهات وافتخاری شگرف برای کشور عزیزمان گردید.

لحن روان، دلنشین و صلابت انقلابی بیانیه بر اساس ایستادگی، مقاومت، پافشاری بر اصول، تبیین کننده صبر انقلابی، تاکید بر حفظ هویت انقلابی، عدالت و فساد ستیزی در درون و عزت مبتنی بر حکمت و مصلحت در بیرون، وظیفه سازی و مسئولیت آفرینی با امید واقع بینانه تبیین کرده است.

بنابراین انتظار است همه آحاد جامعه بخصوص نخبگان، اندیشمندان و فرهیختگان با راه اندازی هیأت‌های اندیشه ورز، درباره مطالبات و تکالیف کاربردی و راهگشای این فرمان حکیمانه، مباحثات موثر انجام و مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی هموار و همگی با مجاهدت مطلوب به انجام وظایف خود در قبال عملیاتی شدن اهداف گام دوم انقلاب موفق و موید باشیم.

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

روتردام به اولین بندر سبز هیدروژنی تبدیل می‌شود

ی بهمن 26 , 1399
زمان مطالعه: 3 دقیقه   به گزارش گروه بین‌الملل مرین‌پرس، بندر روتردام با مشارکت یک شرکت تولید انرژی آلمانی به نام Uniper مطالعات امکان‌سنجی گسترده‌ای را با اختصاص یک محوطه بزرگ جهت احداث کارخانه تشکیل داده است و تصمیم دارد که به رهبر تجارت جهانی هیدروژن سبز تبدیل شود. “آلارد […]