بکارگیری کشتی های بادبانی برای مقابله با آلودگی های زیست محیطی/ کشتی های بادبانی 80 درصد کمتر گازهای گلخانه ای تولید می کنند

زمان مطالعه: 1 دقیقهیک شرکت هلندی طرح استفاده از کشتی های باری بادبانی در خطوط کشتیرانی را برای کاهش تاثیرات منفی زیست محیطی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از مریتایم اکزکتیو، یک شرکت حمل و نقل هلندی در تلاش است تا ناوگان کشتی های باری با تولید آلاینده صفر ایجاد کند؛ این شرکت گزارشی تحلیلی از چرخه کارکرد (LCA) را منتشر کرده است که تأثیر کشتی های باری بادبانی بر صنعت حمل و نقل را بررسی می کند.

این مطالعه توسط متخصصان شرکت اکو کلیپر و اندرو سیمونس، محقق محیط زیست انجام شده است و نشان می دهد که اثرات زیست محیطی و انسانی کشتی بادبانی اکوکلیپر 500 به طور قابل توجهی کمتر از روش های حمل و نقل مرسوم است. 

شرکت اکوکلیپر در سال 2018 تاسیس شد و در حال توسعه ناوگان کشتی های بادبانی برای استفاده در 4 خط کشتیرانی و ایجاد یک سیستم لجستیک و حمل و نقل جدید با استفاده از کشتی های باری بادبانی است.

در طرح اولیه برای یک کشتی باری بادبانی طول تقریبی 200 فوت و استفاده از20 بادبان با مجموع 976 متر مربع مساحت بر روی سه دکل درنظر گرفته شده است. 

تبلیغات

به گفته نمایندگان شرکت هلندی، این کشتی می تواند 500 تن بار را به همراه 12 خدمه، 36 کارآموز و حداکثر 12 مسافر حمل کند.

نتایج مطالعه نشان می دهد با توجه به میزان انتشار کربن و با درنظرگرفتن ساخت، نگهداری و طول عمر اکوکلیپر 500، این کشتی می تواند یک گزینه بسیار جذاب برای حمل کالا و همچنین سفر با کشتی بادبانی باشد. به عنوان مثال این کشتی 80 درصد میزان تولید گازهای گلخانه ای کمتری نسبت به یک کشتی کانتینری معمول با میزان باربری برابر، در طول عمر خود دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آغاز بهره‌برداری از نخستین جرثقیل دروازه‌ای مونوریل ساخت داخل در بندر امام (ره)

چ بهمن 29 , 1399
زمان مطالعه: 1 دقیقه نخستین جرثقیل دروازه‌ای مونوریل 10 تنی ویژه تعمیرات شناورهای سبک به همراه حوضچه داک اختصاصی ساخته متخصصان بومی در مجتمع بندری امام (ره) به بهره‌برداری رسید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، عادل دریس؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با […]
آغاز بهره‌برداری از نخستین جرثقیل دروازه‌ای مونوریل ساخت داخل در بندر امام (ره)