ممنوعیت تردد افراد غیربومی به جزیره خارگ

زمان مطالعه: 1 دقیقه

ممنوعیت تردد افراد غیربومی به جزیره خارگ

به گزارش مرین‌پرس، عباس اسدروز گفت: خارک به‌عنوان یکی از نقاط مهم و راهبردی در حوزه اقتصاد، به همت مجاهدان حوزه سلامت و ستاد کرونا در صنعت نفت و جزیره، شرایط خوبی در زمینه پیشگیری از شیوع این بیماری داشته که باید این شرایط حفظ شود.

وی افزود: برای مبارزه با شیوع و پیشگیری از این ویروس، الگوی طراحی‌شده ازسوی ستاد مبارزه با کرونای شرکت ملی نفت ایران را در چهار فاز پیشگیری، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، آمادگی و مقابله بومی‌سازی کردیم و در زمینه‌های مختلف آنالیز ریسک صورت گرفت. مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با بیان اینکه مؤثرترین راه مقابله با کووید- ۱۹ پیشگیری و رعایت دستورعمل‌های بهداشتی است، تأکید کرد: ورود همه مهمانان نوروزی به جزیره به‌دلیل شیوع ویروس جهش‌یافته در بعضی استان‌ها و شهر‌های همجوار ممنوع است، نشست‌ها و بازدید‌های غیرضرور کاهش یافته و همه مدیران موظف به نظارت و رعایت این دستورعمل‌ها هستند.

اسدروز گفت: کنترل‌های لازم شامل تب‌سنجی از مسافران در مبادی ورودی شامل اسکله‌ها، فرودگاه و کشتی‌های نفتکش در دستور کار قرار داشته باشد و آموزش مداوم، مستمر و پویا در همه بخش‌ها ادامه یابد، همچنین اطلاع‌رسانی نقش بسیار مهمی در زمینه پیشگیری از ابتلا به بیماری دارد. اگر دستورعمل‌ها رعایت نشود شرایط کنترل بیماری و ویروس جهش‌یافته با مشکل روبه‌رو می‌شود، نباید عادی‌انگاری شود و تبلیغات محیطی و اطلاع‌رسانی در جزیره با جدیت دنبال شود.

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

توسعه اشتغال پایدار در مناطق ساحلی با تربیت نیرو‌های مهارت محور در حوزه دریانوردی

س اسفند 5 , 1399
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرنگار مرین‌پرس‌، عبدالنبی سواعدی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان در نشست با عادل دریس مدیرکل بنادر ودریانوردی استان خوزستان اظهارکرد: توسعه اشتغال در بخش  ساحل و دریا در خوزستان منوط به تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآمد در زمینه های فنی  و حرفه […]