فصل هایی از پیشرفت صنعت دریایی از زبان کارگری در دل ایزوایکو – ایزوایکو

زمان مطالعه: 5 دقیقه

به گزارش حوزه ارتباطات و امور بین الملل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران، نیروی انسانی یکی از بزرگ‌ترین ثروت‌های هر کشور است و نقش جامعه کارگری در رونق اقتصاد و افزایش تولیدات کشور بی‌بدیل است.

کارگران بخشی از ذخیره ها وثروت این کشور هستند و ما باید این جهاد گران عرصه خدمت را یاری کنیم و دستشان را بفشاریم چرا که موتور متحرکه پیشرفت این جامعه به دست این قشر از جامعه حرکت می کند.

*کارگران به عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی

مهندس حمید رضاییان اصل مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران ضمن قدردانی از قشر زحمتکش اذعان داشت: کارگران به عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی هستند و خدمات آنان در این عرصه قابل تقدیر است و حمایت از جامعه کارگری و ارائه خدمات به این قشر زحمتکش در اولویت مجموعه ایزوایکو قرار دارد و باید امنیت و آرامش شغلی کارگران به عنوان سرمایه‌های حوزه دریایی و بندری، حفظ شود و رفع مشکلات این قشر زحمتکش در دستور کار قرار گیرد زیرا حمایت از جامعه کارگری و ارائه خدمات به این قشر زحمت کش، زمینه ساز شکوفایی اقتصادی و تحقق اهداف عالیه کشور می شود.

از همین رو گفتگویی را با مسعود حیدری مسئول مکانیکی ماشین آلات سنگین و از کارگران پرتلاش در گروه طراحی سازهای دریایی و فراساحلی ترتیب دادیم که خلاصه ی آن در ادامه آمده است.

*فصل هایی از پیشرفت صنعت دریایی

حیدری در گفتگو با حوزه ارتباطات و امور بین الملل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران اینگونه اذعان اشت: 20 سال است که در مجموعه ایزوایکو مشغول به فعالیت هستم، در هر آغاز و پایانی از پروژه ها فصل های جدیدتری از پیشرفت صنعت دریایی نمود پیدا می کند که این تنها تجلی بخش رشد و تخصص کارگران جوان و پویا را به تصویر کشیده است.

*هنگامی که هنگام را می سازیم….

وی خاطرنشان کرد: در سرما و حتی گرمای بندرعباس در این مجموعه با تعدادی از همکارانم مشغول ساخت سکوی های نفتی و گازی بوده ایم و در حال حاضر مشغول ساخت سکوی هنگام هستیم که قبل از این سکوهای هندیجان با تلاش های شبانه روزی کارگران در این گروه و مدیریت مجموعه به آب اندازی شد.

*کارگران بخشی از خانواده بزرگ صنعت دریایی

حیدری در ادامه تشریح کرد: ما کارگران بخشی از خانواده بزرگ صنعت هستیم که در کنار یکدیگر برای تحقق اهداف مشترک دست از تلاش بر نخواهیم داشت؛ و از آنجایی که مهمترین رکن در زندگی هر انسانی خانواده ی اوست ما کارگران نیز از این امر مستثنی نیستیم و برای اینکه احساس امنیت؛ آرامش و غرور را برای خانواده ی خود به ارمغان بیاوریم معمولا” شرایط و مشخصات و رخدادهای کاری خود را در خانه بازگو می‌کنیم.

*عشق، باور قلبی و احساس مسئولیت

این کارگر زحمتکش گفت: معتقدم هرکاری که با عشق و باور قلبی و احساس مسئولیت انجام داده شود می تواند تاثیر گذاری مثبتی در رسیدن به اهداف بزرگ داشته باشد و یک مجموعه را برای تحقق چشم اندازهای صنعتی و دریایی یاری کند.

حیدری عنوان کرد: با توجه به نوع فعالیتمان در تمام پروژه ها از ابتدا تا انتها حضور داشته ام و این باعث افتخار است که پیشرفت ایزوایکو سرآغازفصل جدیدی برای گسترش حمل و نقل دریایی کشور و توسعه ی صنعت نفت و گاز است.

*انجام وظایفم همسو با توقعات مجموعه

وی در ادامه ضمن بیان اینکه ضرورت رعایت نکات ایمنی بیش از پیش لازمه فعالیت در محیط های صنعتی است، اضافه کرد: هر کارگری از سیستم خود توقعاتی دارد که عموما” در بهبود وضعیت معیشتی و توسعه ی اقتصادی خلاصه می گرد و در مقابل یک کارگر همیشه با در نظر گرفتن وجدان کاری تمام همت و غیرت خود را در جهت تحقق اهداف مجموعه به کار می گیرد که قطعا” من سعی می کنم به وظایفم هم سو با توقعات مجموعه عمل کنم.

حیدری تشریح کرد: گرچه در راه رسیدن به تکمیل و اتمام پروژه ها سختی هایی داشته ایم اما لحظه های شیرینی را هم در کنار سایر کارگران سپری کرده ایم که قطعا” خستگی کار را از تنمان کاسته است.

*الویت شعار «ایمنی بعد کار»

وی تشریح کرد: هر لحظه ممکن است خطری جان کارگران را تهدید کند اما ما به عنوان یک کارگر باید شعار «ایمنی بعد کار» را در مجموعه جز اولویت های فعالیت‌مان قرار دهیم تا امنیت شغلی را در راستای حفظ سلامتی برای خود تضمین کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه به عنوان عضوی از مجموعه ی ایزوایکو سعی می کنم وظایفم را به نحو احسن انجام دهم و با تعصب و وجدان کاری در مسئولیتی که پذیرفته ام، به بهترین شکل ایفای نقش کنم، گفت: به عنوان عضو کوچکی از جامعه کارگری در مجموعه ایزوایکو توصیه می‌کنم کارگران در همه شرایط با اتحاد و هم بستگی به کارخود در جهت پیشبرد اهداف صنعت ادامه دهند تا روز به روز شاهد پیشرفت های روز افزونی در عرصه های مختلف صنعتی باشیم.

حیدری در ادامه گفت: تقاضا دارم همه ی همکارانم در هر شرایط کاری شعار «ایمنی بعد کار» را فراموش نکنند تا درهنگام حوادث شاهد اتفاقات ناگواری نباشیم و بتوانیم با رعایت ایمنی محیط امنی برای خود و آرامش خاطری برای خانواده هایمان به ارمغان آوریم، محیط ایمن کار علاوه بر اینکه از جان کارگران حفاظت می کند باعث امنیت فکری‌ و ترغیب آنان برای انجام کار بهتر ًو بیشتر می کند و قطعا” رعایت نکات ایمنی هنگام کار باعث می شود از بروز هرگونه خطر احتمالی که ممکن است آینده ی کاری فرد یا مجموعه ای را به خطر بیندازد جلوگیری گردد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

ورودی‌های استان بوشهر بسته می‌شود

د بهمن 27 , 1399
زمان مطالعه: 5 دقیقه به گزارش مرین‌پرس، عبدالکریم گراوند عصر یکشنبه در ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید با جدیت در دستور کار قرار گیرد و نظارت کافی و لازم بر این مسائل انجام شود. وی با اشاره به اینکه ورودی‌های این استان از […]