قانون موافقتنامه حمل و نقل دریایی حاشیه خزر به وزیر راه ابلاغ شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرنگار مرین‌پرس، رئیس جمهور قانون موافقتنامه حمل و نقل دریایی جمهوری اسلامی ایران با ۴ کشور روسیه، قزاقستان، جمهوری آذربایجان و ترکمنستان را که ۷ آبان امسال در مجلس به تصویب و سپس تأیید شورای نگهبان رسید را به وزیر راه و شهرسازی ابلاغ کرد.

این قانون در قالب ماده واحده و ۱۲ زیرماده تدوین و تصویب شده و موافقتنامه مذکور عمدتاً به تسهیل تجارت دریایی، ترانزیت کالا، حمل و نقل کالا و مسافر، گردشگری دریایی، تأمین متقابل امنیت بار، و مسافران کشورهای مذکور، ایجاد دالان‌ها و کریدورهای مشترک میان کشورهای مذکور، تسهیل تشریفات صدور روادید میان کشورهای موجود در این موافقتنامه، کمک به نوسازی ناوگان و تأسیسات بندری کشورهای عضو، حفظ محیط زیست دریای خزر و دیگر موارد مذکور در آن برمی گردد.

خاطرنشان می‌شود این موافقتنامه ۲۱ مرداد ۹۷ در بندر اکتائو قزاقستان برای مدت نامحدود به امضا رسید و کشور میزبان (قزاقستان) به عنوان امین این موافقتنامه تعیین شد.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سردار «استوار» چهره ماندگار برای رزمندگان و مجاهدان است

ی آذر 16 , 1399
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرگزاری مرین‌پرس، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه در پیامی شهادت حاج عبدالرسول استوار محمودآبادی را تبریک و تسلیت گفت. متن این پیام به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم «مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضیٰ […]

همچنین بخوانید: