بازار سنتی ماهی فروشان انزلی به بازار جدید انتقال یافت

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش ایرنا ، عابدین مرادخانی روز شنبه در آیین بهره برداری رسمی از این بازار اظهار داشت :در راستای حمایت اقتصادی از تولید و صید آبزیان ، سیاست راهبردی توسعه بازار آبزیان در دستور کار سازمان شیلات قرار گرفت . در این راستا شیلات گیلان احداث دو بازار بزرگ در شهر رشت مرکز استان و دیگری در بندرانزلی را مد نظر قرار داد .
وی تصریح کرد : بازار ماهی رشت در سال ۹۰ به بهره برداری رسید و در انزلی نیز شیلات با همکاری مسئولان شهرستانی طی ۱۰ سال گذشته ساماندهی بازار ماهی فروشان را پیگیری کرد و قطعه زمینی را برای ساخت بازار ماهی در اختیار تشکل ماهی فروشان انزلی گذاشت اما این زمین به لحاظ ساخت و ساز شهری شرایط خوبی نداشت که با قطعه زمین مناسبتری تهاتر شد و در نهایت ساخت بازار ماهی فروشان جدید انزلی از سال ۹۵ در زیربنایی حدود سه هزار متر مربع آغاز شد.
وی تاکید کرد: این بازار با ۱۵۲ حجره و غرفه عرضه ماهی (۳۸ حجره و ۱۱۴ غرفه ) و امکانات جانبی و رفاهی و بهداشتی فرصت خوبی برای ایجاد اشتغال این شهرستان خواهد بود .
وی خاطر نشان کرد: با بهره برداری از بازار جدید ماهی فروشان انزلی زمینه اشتغال برای بیش از ۳۰۰ نفر به طور مستقیم فراهم می شود.
مراد خانی رعایت مسائل بهداشتی ،عرضه مناسب ماهی به صورت عمده و خرده فروشی، برخورداری از سیستم تصفیه فاضلاب، فضای سرپوشیده و پارکینگ را از مزیت های این بازار عنوان و اضافه کرد : این بازار  علاوه بر حل مشکل ترافیک شهری جاذبه‌های گردشگری شهرستان را افزایش می دهد.
نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی اتمام پروژه بازار ماهی فروشان انزلی را ظرف چهار سال اقدامی شایسته و قابل تقدیر اعلام و خاطرنشان کرد : این بازار ظرفیت خوبی برای جذب گردشگر است و ما باید گردشگران را به این مکان جدید هدایت کنیم.
احمد دنیامالی ایجاد این بازار را در توسعه حوزه صید و صیادی بسیار موثر اعلام کرد و از پیگیری نمایندگان شمال و جنوب کشور برای حل مشکلات بیمه ای صیادان خبر داد .
وی تاکید کرد: با حل مشکل بیمه، صیادان از امنیت شغلی برخوردار خواهند بود و می توانند در زمان بازنشستگی از مزایای این بیمه استفاده کنند.
رییس اتحادیه صنف ماهی فروشان بندر انزلی و مجری طرح بازار ماهی فروشان نیز گفت: بازار اختصاصی ماهی فروشان انزلی با اعتبار بالغ بر ۳۳ میلیارد تومان در منطقه پیل علی باغ این شهر احداث شده است.
محسن راوش مساحت هر غرفه  را ۱۵ متر و حجره ها را ۴۰ متر اعلام و خاطرنشان کرد: این بازار دارای تصفیه خانه مورد تایید شبکه دامپزشکی، بهداشت، شیلات و محیط زیست می باشد و برای نصب این تصفیه خانه دو میلیارد تومان هزینه شده است.
شهرستان بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع شده و دارای ۱۱ پره صیادی است.

تبلیغات

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

قیمت شکنی صید زمستانه در بازار ماهی‌فروشان مازندران

ش بهمن 25 , 1399
زمان مطالعه: 2 دقیقه بررسی های میدانی روز شنبه خبرنگار ایرنا از بازار ماهی فروشان ساری و فریدونکنار نشان می دهد که در حال حاضر  هر کیلو ماهی ماهی سفید ۸۰۰ تا یک کیلو گرمی ۴۵۰ تا ۵۵۰ هزار ریال به خریداران عرضه می شود در حالی که تا ۱۰ […]