دریابانی با شناور‌های متخلف حمل غیرمجاز مسافر یرخورد می‌کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، سرهنگ عبدالله لشکری اظهار داشت: از زمان اجرای طرح اجباری شدن تست کرونا در مبادی ورودی استان هرمزگان خصوصاً در بنادر شهید حقانی و پهل که وظیفه انتقال مسافر به جزایر استان را دارند، برخورد دریابانی با قایق‌های تندرو متخلف نیز آغاز شده است.

وی افزود: تا هفته گذشته شمار قایق‌های توقیف شده ۱۲ شناور بود که این هفته با توقیف هشت شناور دیگر، تعداد کل به ۲۰ فروند رسیده است.

جانشین فرمانده دریابانی استان هرمزگان گفت: مردم آگاه باشند از شناور‌های مجاز استفاده کنند و هرگز مجاب به استفاده و سفر با شناور‌های غیرمجاز نشوند.

وی تاکید کرد: این شناور‌های غیرمجاز تحت کنترل و رصد دریابانی نیستند و با سرعت غیرمجاز حرکت می‌کنند و معمولاً مسیر‌های خطرناک را برای سفر انتخاب می‌کنند که این مسائل میزان خطر غرق شدگی را به شدت افزایش می‌دهد.

لشکری تصریح کرد: در سالیان گذشته استفاده از این شناور‌های تندرو عواقب بدی داشته و افراد زیادی جان خود را از دست داده‌اند و شاهد بودیم در ایام عید حدود ۱۵ نفر بر اثر سوار شدن در این قایق‌ها و سرعت غیرمجاز در دریا غرق شده و جان باختند.

وی اظهار داشت: این شناور‌ها کاملاً غیرمجاز هستند به همین علت از سرعت‌های نامتعارف استفاده می‌کنند علاوه بر آن مسافران بیمه نیستند و در صورت وقوع حادثه یقیناً مسئول شناور نمی‌تواند پاسخگو باشد و معمولاً جلیقه نجات ندارند و اگر در دریا اتفاقی برای این شناور‌ها بیفتد، چون در دید و دسترس شناور‌های ناجی نیستند احتمال امدادرسانی به آن‌ها بسیار کم می‌شود.

جانشین فرمانده مرزبانی استان هرمزگان تاکید کرد: با قطعیت اعلام می‌کنیم سوار شدن به این شناور‌ها خطرآفرین است و گریبان مسافران گرامی را خواهد گرفت از این رو تقاضا می‌کنیم گردشگرانی که قصد سفر به جزایر هرمزگان را دارند به هیچ وجه از شناور‌های غیرمجاز استفاده نکنند.

لشکری گفت: قطعاً ارزش ندارد مسافری به خاطر فرار از تست کرونا و کاهش هزینه سفر برایش اتفاق ناگواری همچون غرق شدگی رخ بدهد تاکید ما این است که مسافران از شناور‌های مجاز استفاده کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و آغاز سال جدید و افزایش حجم سفر‌هایی به هرمزگان دغدغه سلامت مسافرانی که عازم جزایر هستند را داریم و ارزش ندارد به خاطر ۵۰ هزار تومن کمتر، جان خود و خانواده خود را به خطر بیندازند و با قایق‌های تندرو غیرمجاز سفر کنند.

جانشین فرمانده مرزبانی هرمزگان گفت: اگر شناور‌های مجاز سفر انجام شود این سفر‌ها توسط دریابانی و اداره بنادر استان رصد و کنترل می‌شود مسیر امن انتخاب می‌شود، در سرعت مجاز تردد صورت می‌گیرد و احتمال وقوع حادثه دریایی بسیار کم است.

وی ادامه داد: حتی اگر برای شناور مجاز اتفاقی رخ دهد، چون تحت نظر و رصد قرار دارد و از طریق رادار کنترل می‌شوند به سرعت شناور‌های ناجی دریابانی و اداره بنادر به محل حادثه می‌روند و جان افراد را نجات می‌دهند.

لشکری در پایان از تمام مسافران خواست به توصیه‌های دلسوزان مسئولان استان هرمزگان توجه کنند و ایام عید را به کام خود و خانواده تلخ نکنند. / تسنیم

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

برنامه افزایش دو برابری ظرفیت بنادر ایران ظرف ۲۵ سال آینده

س اسفند 19 , 1399
زمان مطالعه: 2 دقیقه مرین‌پرس مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر نیاز کشور به دو برابر شدن ظرفیت بنادر تجاری تا افق ۱۴۲۴، گفت: ضرورت دارد، ظرفیت بنادر کشور از ۳۰۰ به ۶۰۰ میلیون تن ارتقا پیدا کند. به گزارش مرین‌پرس به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، […]