برگزاری رزمایش اقتدار دریایی 99 نیروی دریایی ارتش

زمان مطالعه: 3 دقیقه

رزمایش اقتدار دریایی 99 نیروی دریایی ارتش در سواحل مکران و شمال اقیانوس هند برگزار شد.

به گزارش مرین‌پرس، در نخستین مرحله رزمایش اقتدار دریایی 99 نیروی دریایی که به صورت غیرمترقبه صبح چهارشنبه بیست و چهارم دی ماه با رمز یا زهرا (س) برگزار شد، یگان‌ های سطحی، زیرسطحی و پروازی نیروی دریایی ارتش به منطقه عمومی رزمایش گسترش یافتند تا در ادامه تمرینات تخصصی خود را برابر سناریو از پیش تعیین شده به انجام برسانند.

گفتنی است، شلیک انواع موشک ‌های کروز دریایی سطح به سطح، شلیک اژدر از زیردریایی ‌های بومی نیروی دریایی ارتش، تمرینات تخصصی تیم ‌های عملیات ویژه در ساحل و دریا و همچنین انجام عملیات پهپادی و جنگال نیز بخش ‌های دیگری از این رزمایش است.

امیر دریادار حمزه‌علی کاویانی سخنگوی رزمایش اقتدار دریایی 99 نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه این رزمایش به صورت غیرمترقبه انجام می شود و در مدت زمان بسیار کوتاهی از زمان ابلاغ یگان ‌های شرکت کننده به منطقه گسترش یافتند، گفت: با برگزاری این رزمایش خواهیم توانست قابلیت واکنش به موقع و موثر در مقابل شرایط احتمالی ناشی از تهدید دشمن را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهیم تا با رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت بتوانیم عملکردی متناسب با سطح تهدید داشته باشیم.

شلیک اژدر از زیردریایی بومی فاتح در رزمایش اقتدار دریایی 99 

در ادامه مرحله نهایی رزمایش اقتدار دریایی 99 نیروی دریایی ارتش، زیردریایی بومی فاتح برای نخستین بار عملیات شلیک اژدر را انجام داد. زیردریایی بومی فاتح که به دست متخصصان جوان و متعهد کشورمان در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و با همکاری نیروی دریایی ارتش ساخته شده است، با شلیک اژدر و اصابت به هدف، بخش دیگری از توانمندی های خود را به نمایش گذاشت.

شلیک انواع موشک ‌های کروز دریایی 

در بخش دیگری از رزمایش، انواع موشک ‌های کروز دریایی برد مختلف،  با شلیک از ساحل و عرشه شناورهای سطحی نیروی دریایی ارتش، با موفقیت اهداف خود را در شمال اقیانوس هند و منطقه عمومی رزمایش مورد اصابت قرار دادند.

سخنگوی رزمایش اقتدار دریایی 99 نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه امروز از توانمندی بسیار بالایی در زمینه موشک ‌های کروز دریایی برخوردار هستیم و طیف متنوعی از این موشک ‌ها امروز در اختیار نیروی دریایی ارتش قرار دارد، گفت: قدرت اثرگذاری بالای موشک ‌های کروز دریایی در بردهای مختلف مورد نیاز که امروز در اختیار نیروی دریایی ارتش قرار دارد، آنها را به سلاحی اثرگذار و تعیین کننده در عرصه نبردهای دریایی تبدیل کرده است.

امیر دریادار حمزه ‌علی کاویانی با تأکید بر اینکه بخشی از تسلیحات و سامانه ‌های بکارگیری شده در این رزمایش به دلیل رعایت مسائل طبقه‌ بندی شده قابلیت رسانه ‌ای شدن ندارد، تاکید کرد: دشمنان باید بدانند که در صورت هرگونه تعدی و تعرض آنها به مرزهای دریایی جمهوری اسلامی ایران، از ساحل و دریا هدف موشک ‌های کروز دریایی قرار خواهند گرفت.

وی اجرای عملیات پهپادی را از دیگر اقدامات انجام شده در رزمایش اقتدار دریایی 99 نداجا عنوان کرد و گفت: در این رزمایش بخش هایی از سامانه‌ های پهپادی با ماموریت ‌های مختلف شناسایی، شناسایی رزمی و رزمی به کار گرفته شد که عملکرد مناسبی داشتند.

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مشخصات ناو بندر مکران

پ دی 25 , 1399
زمان مطالعه: 3 دقیقه ناوبندر مکران، یک جزیره متحرک 121 هزار تنی است که نیروی دریایی ارتش آن را با تغییر کاربری به یکی از بزرگترین ناوبندر های بالگردبر تبدیل کرده است که وظیفه پشتیبانی از ناوگروه های رزمی نیروی دریایی در آبهای بین المللی و دور دست را برعهده […]