انفجار نفکتش در بندر جدّهٔ عربستان با برخورد شئی خارجی

زمان مطالعه: 1 دقیقه

شرکت کشتیرانی هافنیا اعلام کرد یکی از نفتکش‌هایش در بندر جدّهٔ عربستان در اثر برخورد با شیئی از «منشأ خارجی ناشناس» دچار انفجار و حریق شده است.

به گزارش «مرین‌پرس» از یورو نیوز، در بیانیهٔ این شرکت آمده است که کشتی «بی.‌دبلیو. راین» که با پرچم سنگاپور در حال تخلیهٔ بار در جدّهٔ عربستان بود، پس از نیمه‌شب یکشنبه به‌وقت محلی، هدف حمله قرار گرفت و عرشه‌ٔ آن دچار حریق شد اما تمامی ۲۲ ملوان کشتی موفق شدند به‌موقع از آن خارج شوند.

سازمان «عملیّات تجاری دریایی بریتانیا» که تحت نظر نیروی دریایی این کشور در خلیج فارس فعالیت می‌کند اعلام کرد که در حال بررسی این حادثه است و همچنین از کشتی‌‌رانان حاضر در منطقه خواست احتیاط کنند.

ماه گذشته نیز انفجار یک مین دریایی به نفتکش دیگری در سواحل عربستان خسارت زد و مقامات سعودی، حوثی‌های یمن را مسئول آن حمله بر شمردند. این در حالی است که اوایل ماه گذشته نیز حملهٔ مرموز دیگری در بندر کوچک نیشتون در شرق یمن به یک کشتی باری آسیب رسانده بود.

شرکت «دِریاد گلوبال» که در زمینهٔ تأمین امنیت دریایی فعالیت می‌کند اعلام کرد که چنانچه این انفجار ازسوی حوثی‌های یمن صورت گرفته باشد، نشان از چرخش مهمّی در مقصود و هدف‌گیری آنها‌ دارد.

مقامات عربستان سعودی، و نیز فرماندهی ناوگان پنجم ایالات متحده که در منطقه حاضر است، هنوز دربارهٔ این حادثه اظهار نظری نکرده‌اند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

احتمال تلاطم دریا در تنگه هرمز / احتیاط در تردد‌های دریایی

د آذر 24 , 1399
زمان مطالعه: 1 دقیقه کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان از اختلال ترددهای دریایی در تنگه هرمز به علت وزش باد نسبتا شدید شمال شرقی و مواج شدن دریا خبر داد. به گزارش مرین‌پرس، کارشناس هواشناسی استان گفت: امروز بویژه در ساعات صبح شناور‌های سبک و صیادی از […]

همچنین بخوانید: