هفت صیاد غیرمجاز گلستان در اثر تصادف ۲ فروند قایق مصدوم شدند

زمان مطالعه: 1 دقیقه

فرماندار شهرستان ترکمن با تایید این خبر به ایرنا گفت: این تصادف حوالی ساعت یک بامداد و در تاریکی شب رخ داد و با همکاری ماهی‌گیران بومی صیادان زخمی به ساحل منتقل شدند.

وی بیان کرد: سه نفر از مصدومان به صورت سرپایی مداوا شده و چهار نفر دیگر توسط عوامل امدادی به مراکز درمانی منتقل شدند.

خبرنگار ایرنا کسب اطلاع کرد که یک نفر از مصدومان از اهالی شهرستان گمیشان  و ۶ نفر از اهالی بندرترکمن هستند.

مسوولان گلستان معتقدند که حدود ۲ هزار فروند قایق سبک و پرقدرت در پهنه آبی خزر مشغول صید قاچاق هستند که تراکم حضور این صیادان از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین به سبب فصل تخم ریزی ماهیان و حضور ماهیان در مناطق کم عمق بیشتر از سایر اوقات سال است.

با پسروی آب خلیج گرگان و دریای خزر، دارندگان قایق های تندرو و صیادان غیرمجاز با احداث یک کانال به طول ۳۰۰ و عرض پنج متر با عمق ۲ متر در محدوده روستای قدیم چپاقلی بندرترکمن خود را به دریا رسانده و اقدام به ماهیگیری غیرمجاز می کنند.

عرض کم این کانال و تردد شبانه قایق ها اغلب سوانح دریایی را به‌دنبال دارد .

طول دریای خزر حدود ۱۰۳۰ تا ۱۲۰۰ کیلومتر و عرض آن بین ۱۹۶ تا ۴۳۵ کیلومتر است.

گلستان دارای افزون بر صد کیلومتر نوار ساحلی است و بخشی از جمعیت شهرهای بندرگز ، بندرترکمن و گمیشان از طریق ماهی‌گیری به امرار معاش مشغول هستند.

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خوزستان استان اول آبزی پروری در کشور است

چ اسفند 27 , 1399
زمان مطالعه: 1 دقیقه فتح الله ابو علی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سال آینده شهرستان‌ها محوریت فعالیت‌های شیلات خواهند بود که این امر نیز ارتباط و تعامل سازنده با نمایندگان، مدیران و ادارات مربوطه را می‌طلبد. وی، استقرار مرکز توسعه و توان افزایی شیلات در خوزستان را […]