آخرین خبر از وضعیت کانال سوئز

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ مصطفی مدبولی این واقعه را حادثه‌ای استثنایی خواند و گفت کانال سوئز، آبراهی بسیار دقیق و حساس است. تمامی تدابیر و ملاحظات برای فعالیت این کانال در نظر گرفته شده است و به همین دلیل است که ده‌ها کشتی در هر ساعت از این کانال تردد می‌کنند. اتفاقی که رخ داد موجب شد از تمام توان فنی و امکاناتمان برای برطرف کردن این مشکل بزرگ بهره بگیریم ضمن اینکه تجربیات بین المللی را نیز به کمک طلبیده‌ایم.

مدیر اداره مدیریت کانال سوئز نیز اعلام کرد لایروبی ۸۷ درصد شن و ماسه در جلوی کشتی به گل نشسته پایان یافته و امیدواریم اورگرین ظرف ۴۸ تا ۷۲ ساعت آینده آماده حرکت باشد.

با بروز حادثۀ برای کشتی باری «اِور گرین»، این کشتی از بامداد چهارشنبه در پهنای کانال سوئز گیر کرده است و به این ترتیب این آبراه تجاری حیاتی کاملاً مسدود گردید و بر چرخه کالا در جهان نیز تأثیر گذاشته است. ارزش کالا‌هایی که در حالت عادی با کشتی از کانال سوئز می‌گذرند، به میانگین روزانه ۱۰ میلیارد دلار می‌رسد.

در روز‌های پنج‌شنبه و جمعه تلاش برای تخلیۀ بار کانتینربر ۲۲۰ هزار تنی «اور گرین» ادامه داشت و اکنون به دلیل توقف کشتی‌ها در دو سوی کانال، بازگشایی هرچه سریعتر این آبراه استرتژیک با هدف مهار پیامد‌های اقتصادی و جهانی این حادثه، به یک فوریت مطلق بدل شده است.

به طور معمول، کشتی‌های کانتینربر و نفت‌کش‌ها به جای دور زدن کل قاره آفریقا، مسیر بسیار کوتاه‌تر ۱۹۳ کیلومتری کانال سوئز را طی می‌کنند تا از آسیا به اروپا یا برعکس بروند، به طوری که حدود ۱۰ درصد از کل تجارت جهان از این کانال عبور می‌کند.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

قدردانی دبیر کل IMO از تلاش جهانی برای بازگشایی کانال سوئز/ احتمال بالا رفتن قیمت کالا‌ها با مسدود ماندن کانال

ی فروردین 8 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه   به گزارش گروه بین‌الملل مرین‌پرس؛ “کیتاک لیم” با اشاره به حادثه اخیر مسدود شدن کانال سوئز به عنوان یک حادثه تأثیر‌گذار بر صنعت دریایی  که موجب خسارت زیادی به صنعت کشتیرانی شد خاطر‌نشان ساخت: من از مقامات مصری و اپراتور‌های لایروبی و تیم‌های نجات حرفه‌ای […]

همچنین بخوانید: