سیاست‌های کلان کشور باید به سمت توسعه مناطق بندری سوق پیدا کند

زمان مطالعه: 1 دقیقه

سیاست های کلان کشور باید به سمت توسعه مناطق بندری سوق پیدا کند
به گزارش مرین‌پرس؛ حضرت حجت اسلام والمسلمین عبادی زاده در بازدید از بندر شهید رجایی با بیان اینکه توجه ویژه به توسعه بنادر کوچک هم راستا با توسعه بنادر بزرگ اقدامی قابل تقدیر از سوی سازمان بنادر و دریا نوردی است، تصریح کرد: تقویت و توسعه بنادر کوچک می تواند ضمن رونق بخشی به معیشت بومیان منطقه زمینه آبادانی و عمران استان را فراهم کند.

امام جمعه بندرعباس با تأکید بر موقعیت استراتژیک استان هرمزگان، بیان کرد: هرمزگان  تنها استانی است که دو ظرفیت دریایی یعنی گستره آبی خلیج فارس و دریایی عمان را در سیطره خود دارد و سازمان بنادر و دریانوردی نیز چشم اندازهای توسعه ای را در سواحل بر اساس نقشه راه  دنبال می کند، بدین جهت احداث یک بندر بزرگ در سواحل مکران نشان دهنده برنامه ریزی دقیق این سازمان برای عمران و آبادی منطقه است.

حجت السلام و المسلمین عبادی زاده گفت: در شرایط  متاثر از تشدید تحریم ها و شیوع ویروس کرونا، تمامی تلاشگران حوزه دریایی و بندری با تصمیمات هوشمندانه و ریسک پذیری جسورانه در تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم اهتمام مجدانه ای داشته‌اند. 

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان همچنین با تاکید بر این که سیاست های کلان کشور باید به سمت توسعه و گسترش مناطق بندری هدایت شود، تصریح کرد: همان گونه که بیش از ۸۰ درصد شهرهای آباد دنیا در کنار بنادر و سواحل احداث شده و توسعه را در شهرهای بندری می بینیم، باید روزی شاهد آن باشیم که سیاستگذاران با هدف تمرکز زدایی از مرکز، توسعه کشور را در مناطق بندری مورد توجه قرار دهند.

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پیش بینی تولید ۱۸۰ هزار تن ماهی قزل آلا طی سال جاری

س فروردین 10 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، عیسی گلشاهی اظهار داشت: بر اساس تک گونه، پس از ماهی قزل آلا، گونه‌های گرمآبی و سپس گونه‌های مختلف ماهیان جنوب کشور بیشترین میزان عرضه و دسترسی مردم را در بازار داخلی دارند. وی افزود: پیش […]