ترکیه در تدارک احداث کانال عظیم استانبول

زمان مطالعه: 1 دقیقه

ترکیه در تدارک احداث کانال عظیم استانبول

 

به گزارش گروه بین‌الملل مرین‌پرس؛ “مورات کوروم” وزیر محیط زیست ترکیه با اشاره به اینکه کانال استانبول ظرفیت حمل و نقل به دریای سیاه را افزایش داده و آن را به دریای مرمره در جنوب استانبول متصل می‌کند، گفت: ما برنامه‌های توسعه پروژۀ  کانال استانبول را تصویب کرده و آن‌ها را به مسئولان اجرایی ارائه کرده و با افکار عمومی نیز اشتراک گذاری کرده‌ایم و قرار است به سرعت گام‌هایی را برای اجرای این پروژه برداریم.

وی یاد‌آور شد: با احداث این کانال قادر به ترانزیت ۱۶۰ کشتی در روز خواهیم بود که تقریباً معادل حجم فعلی ترافیکی از طریق تنگه بسفر است.

تبلیغات

به گفتۀ وی وزارت حمل و نقل و زیر‌ساخت‌های ترکیه مسئولیت آن را برعهده می‌گیرد.

وی در پایان گفت: تا کنون حداقل چهار شرکت آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در این پروژه اعلام کرد‌ه و یکی از مشکلات موجود که این پروژه را به تأخیر انداخته احتمال آسیب وارد شدن به مناطق جنگلی شهر در روند توسعه می‌باشد که آن هم قرار است مورد مطالعه و بررسی دقیق  قرار گیرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تلاقی منافع مشترک ایران و چین در چابهار

ج فروردین 13 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مدیر عامل منطقه آزاد چابهار در یادداشتی با اشاره به امضای سند جامع همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین نوشت: چابهار به‌عنوان دروازه ورود به ایران، فعال‌ترین منطقه سواحل مکران و نقطه تلاقی در سند مهم منطقه‌ای، توسعه محور شرق، توسعه سواحل مکران، از بازیگران اصلی […]