نجات چهار گردشگر از غرق شدن در آب‌های ساحلی بوشهر

2
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، مهدی زارعی روز افزود: با توجه به عمق کم آب در محدوده دهکده گردشگری بوشهر باید قایق ویژه این سطح از آب برای نجات قایقران اقدام کند که به علت نبود قایق نجات، این گردشگران با مشکل مواجه شدند.

وی بیان کرد: در کمبود امکانات دستگاه‌‎های امدادی هیات قایقرانی بوشهر برای نجات گردشگران از مرکز امداد و نجات اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر درخواست کمک کرد که این اداره با تجهیزات خود موفق به نجات این چهار گردشگر دختر شد.

زارعی با قدردانی از واحد امداد و نجات اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر یادآور شد: سایر دستگاه‌های مربوط به امداد و نجات، قایق موتوری ویژه برای نجات قایقرانان نداشتند که این کمبود منجر به بلاتکلیفی چند ساعته گردشگران در دریا شد.

وی اظهار کرد: درحالی که هواشناسی بوشهر پیش‎‌بینی کرده بود از روز شنبه خلیج فارس با وزش بادهای شدید مواج و متلاطم خواهد شد، این گردشگران در شرایط نامناسب دریا به آب زدند.

 

منبع


2 دیدگاه برای “نجات چهار گردشگر از غرق شدن در آب‌های ساحلی بوشهر

  1. اولا که من هم جزو اینا بودم و همراه خانمم و خواهرش و خواهرم بودیم. یعنی سه خانم و یه آقا. دوما اولین گروهی که سریع رسیدند به موقعیت بچه های آتش‌نشانی بودن که علیرغم نداشتن وسیله نجات خاصی خودشون به آب زدن و به ما رسوندند. قایق اداره بندر هم بعد از یکساعت و نیم تشریف آوردن که دستشون درد نکنه، ولی برا شهری که شبه جزیره هست و ساحلی هست واقعا نداشتن قایق نجات مخصوص زشت و زننده ست.

  2. سلام من خودم از نجات يافتگان هستم و ما سه دختر و يك اقا بوديم و خانواده بوديم صبح كه زديم به دريا هوا خيلي اروم بود و اطلاع نداشتيم كه قرار طوفاني بشه و اشتباه از ما بود كه هواشناسي رو چك نكرديم…ميخواستم بگم اولين گروهي كه رسيدن و خيلي هم سريع رسيدن بچه هاي آتش نشاني بودن كه علي الرغم نداشتن امكانات خودشون رو به آب زدن و براي كمك اومدن و ما واقعا شرمنده شون شديم كه دست و پاهاشون همه زخم شد و بعد از اقاي حسيني بچه هاي قايقراني ممنونم كه با وجود طوفاني بودن دريا با كاياك اقدام به كمك كردن، من واقعا ناراحتم كه چرا گروهي كه بيشتر از همه زحمت كشيدن اسمي ازشون نيست و ما واقعا ارادتمند بچه هاي آتش نشاني هستيم، و نهايتا از بچه هاي دريانوردي ممنونم كه ١:٣٠ تا ٢ ساعت بعد قايق دريانوردي رسيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

غرامت یک میلیارد دلاری در انتظار کشتی مسدود کننده کانال سوئز

ش فروردین 14 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مقامات کانال سوئز با نزدیک شدن به برطرف شدن ازدحام کشتی‌ های برای عبور از این کانال، به دنبال دریافت یک میلیارد دلار غرامت از مالکان کشتی اورگیون که کشتی آنها کانال سوئز را مسدود کرده بود می ‌باشند. به گزارش مرین‌پرس از رویترز، مقامات کانال […]