چینی ها کشتی تحقیقاتی الکتریکی می سازند

زمان مطالعه: 1 دقیقهچین ، بزرگترین کشتی تحقیقاتی با سیستم پیشرانه الکتریکی را در آینده نزدیک می سازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از نیوز تو سی، چین در راستای تلاش برای گسترش حضور خود در فعالیت های دریایی اعلام کرد که قصد دارد با همکاری موسسه سیستم های بدون سرنشین هوشمند گوانگدونگ، بزرگترین کشتی تحقیقاتی علمی دریایی خود را بسازد. 

 

شرکت کشتی سازی چین (CSSC) و موسسه سیستم های بدون سرنشین هوشمند گوانگدونگ برای ساخت این کشتی تحقیقاتی به توافق رسیده اند. این کشتی قرار است در دریای جنوبی چین مستقر شود و عملیات ساخت آن بزودی آغاز خواهد شد.

این شناور در جنوب استان گوانگدونگ چین و در سایت کشتی سازی بین المللی CSSC’s Guangzhou ساخته می شود و مجهز به سیستم پیشرانه الکتریکی و  ظرفیت جابجایی بیش از 10100 تن خواهد بود. طول این کشتی 116 متر و عمق آن 5.5 متر درنظرگرفته شده است.

این کشتی از چندین فناوری پیشرفته از جمله سیستم موقعیت یابی دینامیکی DP2 برخوردار خواهد بود و کشتی در مرکز کنترل خود دید 360 درجه منحصر به فردی خواهد داشت.

به گفته مقامات چینی، ساخت این شناور امکان تحقیقات علمی مختلف دریایی را فراهم می کند و توانایی تحقیقات علمی دریایی چین را گسترش می دهد. این شناور با طیف وسیعی از تجهیزات اکتشاف علمی و تجهیزات عملیاتی پشتیبانی از قبیل ابزارهای پرتونگاری، ترموهالین و عمق سنج های جدید مجهز خواهد شد.

در حال حاضر چین 60 شناور تحقیقاتی را اداره می کند که به گفته آنها برای تحقیقات علمی و اکتشافات ژئوفیزیکی سفارش داده شده اند.

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حفاظت از تالاب‌ها وظیفه همه دستگاه‌های حاکمیتی و مردم است

د فروردین 16 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مرین‌پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری، اسحاق جهانگیری روز دوشنبه در چهارمین جلسه ستاد ملی هماهنگی و مدیریت تالاب‌های کشور که به ریاست وی برگزار شد، با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی وزارت نیرو در خصوص تفاهم‌نامه‌های امضا شده […]