مرین‌پرس > شیلات > ۵۶ میلیون قطعه بچه ماهی بومی در مرکز تکثیر آبزیان سوسنگرد تولید شد
کد خبر: 19411 تاریخ انتشار: فروردین 25, 1400

۵۶ میلیون قطعه بچه ماهی بومی در مرکز تکثیر آبزیان سوسنگرد تولید شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

 فتح‌اله ابوعلی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این بچه ماهی‌های بومی از گونه‌های عنزه، برزم، شیربت، بنی و گطان بودند.
وی از شروع فصل تکثیر ماهیان بومی در مرکز تکثیر آبزیان سوسنگرد به عنوان تنها مرکز تکثیر ماهیان بومی در خاورمیانه خبر داد و گفت: عملیات باروری لارو از تکثیر ۲۵ جفت مولد با رعایت موازین بهداشتی آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود امسال نیز بالغ بر۵۰ میلیون قطعه لارو گون‌ های بومی در این مرکز تولید شود.
مدیرکل شیلات خوزستان با بیان اینکه تکثیر ماهیان بومی تا نیمه نخست اردیبهشت امسال ادامه دارد ادامه داد: هدف از تولید این گونه‌های بومی بازسازی ذخایر آبزیان، اشتغال پایدار تالاب نشینان و جوامع روستایی و محلی و کشت توام با کپورماهیان چینی در استخرهای خاکی است.
ابوعلی، ابراز امیدواری کرد بانک ژنی گونه گطان در مرکز تکثیر سوسنگرد با همکاری مرکز تحقیقات و آبزی پروری جنوب کشور در امسال راه اندازی شود.
پارسال مجموع میزان صید دریایی در آب‌های شمال غرب خلیج فارس ، آبزی پروری و صید در تالاب‌ها و رودخانه‌های خوزستان بالغ بر ۱۳۰هزار تن بود.

تبلیغات

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تصفیه آب دریا با یک سوم قیمت بین‌المللی توسط دانش بنیان ایرانی

چ فروردین 25 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش روز چهارشنبه مرین‌پرس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی اشرف مدرس مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان گفت: در برنامه ۵ ساله توسعه، مقرر شده است که بخش قابل توجهی از رشد اقتصادی از طریق بهره‌وری محقق شود. در این زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان […]