مرین‌پرس > سرخط خبرها > مواج بودن دریا در خلیج فارس
کد خبر: 19435 تاریخ انتشار: فروردین 27, 1400

مواج بودن دریا در خلیج فارس

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مواج بودن دریا در خلیج فارس

 

به گزارش مرین‌پرس، براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان هرمزگان با گذر ابر، در ارتفاعات استان، احتمال رگبار پراکنده باران گاهی رعد و برق و افزایش موقت باد دور از انتظار نیست.

دریا نیز به ویژه ساعات بعد از ظهر با وزش باد نسبتاً شدید جنوب غربی تا شمال غربی (در محدوده ۴۰ کیلومتر در ساعت) نسبتاً مواج خواهد بود و ارتفاع امواج در بنادر غربی استان و تنگه‌ هرمز حداکثر تا ۱۸۰ سانتیمتر خواهد رسید.

 

با توجه به وزش باد، امکان وقوع گردوخاک علاوه بر مناطق ساحلی و جزایر خلیج فارس، در سایر نقاط استان طی ساعات بعد از ظهر پیش بینی می‌شود.

تبلیغات

از روز شنبه هر چند از مقدار سرعت باد و تلاطم دریا کاسته خواهد شد، اما همچنان با توجه به وزش باد در محدوده ۳۲ کیلومتر در ساعت، شرایط دریا جهت تردد شناور‌های سبک صیادی و قایق‌های تفریحی نامساعد خواهد بود.

از نظر دمایی در غالب نقاط استان تا دوشنبه، کاهش نسبی دما در طول روز تداوم خواهد داشت.

امروز جمعه با توجه به مواج بودن دریا، شناور‌های سبک از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن سایر شناور‌ها در بنادر مرکزی و غربی استان انجام شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تهدید محیط زیست جزیره هنگام با برپایی کمپ گردشگری/ اعلام ۵ نقطه مشخص جهت برپایی کمپ در هنگام

ج فروردین 27 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه فعال بخش خصوصی در توریسم دریایی خلیج فارس در گفتگو با خبرنگار اظهار داشت: یکی از مهمترین جاذبه های جزیره هنگام‌، بکر بودن آن است که در صورت عدم رعایت موارد زیست محیطی از سوی گردشگران، گردشگری جزیره با نابودی محیط زیست آن مورد تهدید جدی […]