ثبت 31 مورد سانحه در حوزه دریایی هرمزگان

زمان مطالعه: 1 دقیقهمدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: آتش سوزی و آبگرفتگی دلایل عمده 31 مورد سانحه در حوزه دریایی هرمزگان در سال ۹۹ بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، علیرضا محمدی کرجی ران اظهار داشت: سال گذشته در مجموع 31 مورد سانحه در حوزه دریایی هرمزگان به ثبت رسید که  18 مورد آن مربوط به موتور لنج های باری و صیادی، 6 مورد مربوط به کشتی ها، 3 مورد لندینگ کرافت ، 2 مورد یدک کش و بارج و 2 مورد  دیگر هم مربوط به قایق و شناورهای مسافری بوده است.

 مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به بررسی و تحلیل نهایی سوانح دریایی سال گذشته بیان داشت: تحلیل ها نشان می دهد آتش سوزی و آبگرفتگی بیش از نیمی ازسوانح دریایی هرمزگان را به خود اختصاص داده است.

وی استفاده از پمپ کف کش بنزینی، ضعف ساختاری شناورهای سنتی با طول عمر بالا، عدم تعمیر و نگهداری به موقع، مهار نامناسب محموله، بارچینی غیر اصولی، عدم رعایت معیارهای تعادل، عدم رعایت اصول ایمنی دریانوردی از جانب دریانوردان و همچنین اقدام به دریانوردی در شرایط نامساعد جوی برای شناورهای نیمه سبک را  مهمترین  علل و عوامل بروز سوانح برای شناورهای متردد در هرمزگان برشمرد.

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شروع عملیات استقرار ۲۳۰ زیستگاه مصنوعی در خلیج فارس

س اردیبهشت 7 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه   فتح الله ابوعلی در گفتگو با خبرنگار مرین‌پرس افزود: این پروژه زیست محیطی با مشارکت شیلات خوزستان و جامعه صیادی استان برنامه ریزی شده است. وی اظهار داشت: پایش زیستگاه‌های مصنوعی توسط کارشناسان محیط زیست و شیلات انجام شده و طی نتایج به دست آمده […]