وضعیت نگران‌کننده آلودگی فلزات سنگین پتروشیمی‌ها در خورهای خوزستان

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرین‌پرس/خوزستان مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: بررسی‌هایی از نظر وجود عناصر فلزات سنگین در خورهای خوزستان انجام شده که نتایج آن بسیار نگران‌کننده است.

محمدجواد اشرفی در نشست ستاد توسعه شیلات خوزستان که امروز (۸ اردیبهشت‌ماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در آب‌های داخلی از جمله رودخانه‌ها و تالاب‌ها به ویژه تالاب هورالعظیم مشکلات بسیاری در بحث صید غیر مجاز وجود دارد که باید به این مساله توجه جدی شود.

به گزارش مرین‌پرس، وی با اشاره به پدیده صید با شوکر یا صید برقی افزود: در پنج سال اخیر صید با برق در تالاب‌ها و برخی رودخانه‌ها بسیار شایع شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: ما توان برخورد با متخلفان صید غیر مجاز را نداریم؛ در برخی موارد با اسلحه جنگی با ماموران حفاظت محیط زیست مقابله می‌شود و امکان برخورد و مقابله با صیادان غیرمجاز وجود ندارد و این مساله، عملا رها شده است.

اشرفی عنوان کرد: با همکاری شیلات، رهاسازی ماهیان برای تقویت ذخایر آبزیان انجام می‌شود اما پدیده صید با شوکر یا صید برقی در خوزستان بسیار شایع شده است و این مساله باعث نابودی ذخایر آبزیان به ویژه در تالاب‌ها خواهد شد.

وی افزود: در خصوص فعالیت شرکت‌های صنعتی و پتروشیمی‌ها که آلودگی‌هایی وارد رودخانه‌ها می‌کنند و باعث از بین رفتن ذخایر آبزیان می‌شوند، برخوردهایی انجام شده و همچنان نیز با متخلفان در این زمینه برخورد خواهیم کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان خاطرنشان کرد: بررسی‌هایی از نظر وجود عناصر فلزات سنگین در خورهای خوزستان انجام شده که نتایج آن بسیار نگران‌کننده است؛ وضعیت خورهای خوزستان از نظر فعالیت پتروشیمی‌ها بسیار نگران‌کننده است.

انتهای پیام

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

استقرار واحدهای ویژه قرنطینه در بنادرخوزستان

چ اردیبهشت 8 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مرین‌پرس، معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان گفت: در این خصوص اداره‌کل بنادر و دریانوردی خوزستان این اماکن قرنطینه‌ای را در بنادر مستقر می‌کند تا کشتی‌های خارجی ورودی به بنادر، قرنطینه شوند. حیاتی عنوان کرد: بر اساس تصمیمات اتخاذشده، هیچکدام از خدمه کشتی‌های خارجی حق […]

همچنین بخوانید: