بازداشت ۳۰ صیاد متخلف در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس

زمان مطالعه: 1 دقیقه

بازداشت ۳۰ صیاد متخلف در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس

فتح الله ابوعلی در گفتگو با خبرنگار مرین‌پرس افزود: صیادان متخلف بدون توجه به هشدارهای شیلات‌، اقدام به صید غیرمجاز و ترال کرده بودند.

وی گفت: امسال با برنامه‌ ای هدفمند با صیادان صید غیرمجاز لنگری و ترال برخورد قانونی خواهد شد.

مدیرکل شیلات خوزستان  اظهار داشت: باهمکاری دستگاه‌های نظامی و انتظامی اجازه فعالیت به صیادان غیر‌مجاز را نمی‌دهیم.

ابوعلی افزود: برای جلوگیری از فعالیت صیادان غیرمجاز در آبهای خلیج فارس از نیروهای نظامی و انتظامی کمک می‌گیریم.

وی اظهار داشت: سودجویان با صید غیرمجاز با روش های غیرقانونی به ویژه در زمان ممنوعیت صید در برخی مناطق دریایی‌، مشکلات زیادی برای صیادان و مجموعه شیلات خوزستان ایجاده کرده‌اند.

وی با اشاره به پیگیری‌های مستمر برای رفع این مشکلات صیادان گفت: حجم بسیار بالای تخلفات صیادی مانع نتیجه‌گیری سریع برای جلوگیری از صید غیرمجاز در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس شده است.

ابوعلی با توجه به مشکلات مختلف صیادان از جمله صید لنگری و ترال در صیدگاه‌های استان گفت: قرار است به منظور پیگیری این مشکلات‌، نشستی با حضور نهادهای نظامی‌، انتظامی و دریابانی برگزار شود تا ضمن تجهیز یگان حراست در این منطقه با متخلفان صید غیرمجاز برخورد جدی‌تری شود.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

جهانگیری مصوبه اصلاحی جایگزینی شناورهای دریایی سنتی را ابلاغ کرد

ی اردیبهشت 12 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مرین‌پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیئت دولت،  با امضای اسحاق جهانگیری مصوبه مربوط به برنامه جایگزینی شناورهای دریایی سنتی با ظرفیت کمتر از (۵۰۰) تُن (لنج باری) اصلاح و ابلاغ شد. در جلسه مورخ هشتم اردیبهشت ۱۴۰۰، مصوب شد ۳۰ درصد از ۵۰ […]