پاناما در دوران کرونا ۸۵۰۰ کشتی ثبت کرد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

پاناما در دوران کرونا ۸۵۰۰ کشتی ثبت کرد

به گزارش گروه بین‌الملل مرین‌پرس، بر اساس تحقیقات موسسه کلارکسون در سال ۲۰۲۰ تعداد ۸۵۱۶ فروند کشتی با پرچم پاناما به ثبت رسید که به عنوان یک رکورد جدید ثبت شد.

در ادامۀ گزارش آمده است اگرچه همه‌گیری کرونا یک چالش بود، اما برای سازمان دریایی پاناما (AMP) با سابقۀ ۱۰۰ ساله یک فرصت برای رشد و توسعه به حساب می‌آید.

در ادامه این گزارش آمده است پاناما به منظور ثبت کشتی دارای ۵۳ دفتر کنسولی و ۱۴ دفتر فنی بین‌الملل است که از ناوگان سراسر جهان پشتیبانی می‌کند. این دفاتر به صورت شبانه روزی فعال هستند.

به گفتۀ یکی از کارشناسان مؤسسه کلارکسون پرچم پاناما از نظر تناژ ناخالص بیش از ۱۶ درصد ناوگان دریایی جهان را تحت پوشش دارد.

وی افزود: نکتۀ جالب توجه سازمان دریایی پاناما فعالیت در زمینۀ ثبت کشتی است که در سال ۲۰۲۰ دفاتر فنّی و نمایندگی‌های آن اکثر فعالیت‌های خود را به صورت آنلاین و با ابتکارِ حذف کاغذ انجام دادند.

تبلیغات

همچنین بازرسی از راهِ دور و ممیزی توسط کارشناسان دفاتر انجام می‌گیرد.

این کارشناس کلارکسون  یاد‌آور شد: در پی اجرای قانون ۲۰۲۰ تا پایان سال گذشته میلادی ۹۷ درصد از پنج هزار کشتی عبوری از کانال پاناما با داده‌های مصرف سوخت IMO سازگار بود.

پاناما در دوران کرونا ۸۵۰۰ کشتی ثبت کرد

پاناما در دوران کرونا ۸۵۰۰ کشتی ثبت کرد

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افزایش ارتفاع امواج در تنگه هرمز و دریای خزر

چ اردیبهشت 15 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مرین‌پرس، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از اوایل تا اواخر وقت چهارشنبه ( ۱۵ اردیبهشت‌ماه) افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ متر تا ۲.۵ متر در شرق تنگه هرمز، شرق هرمزگان و غرب سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود. در این شرایط جوی […]