مناطق ساحلی خوزستان در تیررس توده گرد و خاک از جنوب عراق

زمان مطالعه: 1 دقیقه

 

مناطق ساحلی خوزستان در تیررس توده گرد و خاک از جنوب عراق

محمد سبزه زاری در گفتگو با خبرنگار مرین‌پرس افزود: بر اساس تصاویر دریایی از ماهواره های هواشناسی‌، چشمه‌های گرد و خاک در بیابان‌های جنوبی عراق شکل گرفته و در دو روز آینده برخی مناطق ساحلی و بندری خوزستان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی گفت: با نفوذ توده گرد و خاک با وزش بادهای شدید توام خواهد بود‌، میزان آلاینده‌های جوی در شهرهای ساحلی خرمشهر‌، آبادان‌، ماهشهر و اروندکنار افزایش خواهد یافت.

مدیرکل هواشناسی خوزستان در ادامه افزود: با کاهش دید افقی احتمال اختلال در نشست و برخاست هواپیماهای مسافری در فرودگاه‌های ماهشهر و آبادان وجود دارد.

در همین حال هواشناسی خوزستان با هشدار به پیامدهای ناشی از ورود توده گردو خاک به مناطق ساحلی خوزستان، وضعیت نارنجی اعلام کرد.

مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز از دستگاه‌های اجرایی در شهرهای ساحلی خوزستان خواست تدابیر لازم را برای کاهش خسارات احتمالی اتخاذ کنند.

تبلیغات

مراکز درمانی و بیمارستانی شهرهای ساحلی خوزستان برای پذیرش بیماران ناشی از آلودگی هوا به حال آماده باش درآمدند.

توصیه شده افراد مسن و بیماران قلبی، عروقی و حساسیت های تنفسی در شهرهای ساحلی خوزستان از منزل خارج نشوند.

مناطق ساحلی خوزستان در ماه‌های گذشته نیز چند بار تحت تاثیر توده‌های گرد و خاک از عراق و عربستان سعودی قرار گرفتند.

 

منبع


آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

توقیف ۱۸ شناور صیادی متخلف در آب‌های خلیج فارس

ج اردیبهشت 17 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه   فتح‌الله ابوعلی درگفتگو با خبرنگار مرین‌پرس افزود: شناور‌های صیادی متخلف در صیدگاه‌های خورموسی، بوسیف، بحرکان و سریم در حال صید غیرقانونی آبزیان دریایی بودند که ماموران گشت دریایی شیلات خوزستان با ورود به این پهنه‌های دریایی از فعالیت زیانبار آنان جلوگیری کردند. وی گفت: در […]