افزایش فروش سوخت مازوت در ۳ ماهه اول ۲۰۲۱

زمان مطالعه: 1 دقیقه

افزایش فروش سوخت مازوت در ۳ ماهه اول ۲۰۲۱

 

به گزارش گروه بین‌الملل مرین‌پرس به نقل از مؤسسه بیمکو افزایش فروش سوخت با گوگرد بالا (HSFO)، پس از ۱۳ ماه  از اجرایی شدن قانون IMO ۲۰۲۰ به دو برابر شدن تعداد کشتی‌های دارای اسکرابر‌ برمی گردد در حقیقت این کار به افزایش فروش سوخت با گوگرد بالا دامن زده است.

“پیتر سند” تحلیلگر ارشد بیمکو در این زمینه گفت: در حال حاضر ۴۰۰۶ فروند کشتی مجهز به اسکرابر وجود دارد که 2010 فروند کشتی بیشتر از ژانویه ۲۰۲۰ است.

وی افزود: سرعت نصب اسکرابر در کشتی‌ها در سال ۲۰۲۰ به کُندی پیش رفت  به طوری‌که  در یک سال گذشته  حدود ۲۵۹ کشتی به اسکرابر مجهز شده‌اند که روند کندی نصب اسکرابر به بیماری همه‌گیر کرونا مربوط می‌شود، اما در سه ماهه سال ۲۰۲۱ حدود ۲۲۸ کشتی به تعداد کشتی‌های اسکرابر افزوده شده است که حاکی از غلبه حمل و نقل دریایی بر ویروس کرونا است.

تبلیغات

وی در ادامه گفت: اختلاف قیمت سوخت مازوت و کم سولفور که حدود ۱۰۰ دلار در هر تُن می‌باشد باعث بالا رفتن میزان استفاده از سوخت مازوت در کشتی‌های حامل اسکرابر است.

“پیتر سند” یاد‌آور شد: با گسترش ثبات اقتصادی و دستیابی به حمل و نقل دریایی به سطح نرمال، سرمایه گذاری بر روی نصب اسکرابر یک تصمیم اقتصادی برای مالکان کشتی به شمار می‌رود.

وی در پایان گفت: همانگونه که در گزارش آمده است فروش سوخت مازوت در مرکز بانکرینگ سنگاپور که بزرگترین مرکز سوخت‌گیری جهان است در سه ماهه اول  ۲۰۲۱ حدود یک میلیون تن نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ افزایش یافت، همچنین فروش مازوت در بندر فجیره نیز در سه ماهه اول ۲۰۲۱ حدود ۱۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

منبع


آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تشدید تدابیر کرونایی در بنادر هندیجان

ج اردیبهشت 17 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مرین‌پرس، علی بویری اظهار داشت: برای مقابله با ورود کرونا از مسیر تجارت دریایی، در سواحل و بنادر شهرستان هندیجان تدابیر شدید کرونایی اتخاذ شده است. وی افزود: در هندیجان دو بندر تجاری وجود دارد و برای مقابله کرونا در این بنادر افراد و ملوانان […]