برنامه مصر برای افزایش عرض و عمق کانال سوئز

زمان مطالعه: 1 دقیقهدولت مصر در پی انسداد شش روزه کانال سوئز در مارس 2021، برنامه خود برای افزایش عرض و عمق انتهای جنوبی کانال سوئز را تسریع کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از پورت تکنولوژی، مساحت کانال بین شهر سوئز و دریاچه بیتر با افزایش 40 متری عرض به سمت شرق گسترش پیدا می کند و عمق آن از 20 به 22 متر افزایش خواهد داشت. 

عبدالفتاح؛ السیسی رئیس جمهور مصر در 11 مه 2021 پس از بازدید از مقر اداره کانال سوئز (SCA) در اسماعیلیه  مصر، گسترش انتهای جنوبی کانال را تصویب کرد.

در یک سخنرانی تلویزیونی، اسامه ربیعی، رئیس SCA گفت: گسترش کانال منجر به بهبود توانایی SCA و کاپیتان هر کشتی برای حرکت در داخل کانال خواهد شد. 

این دومین گسترش کانال سوئز در سال های اخیر خواهد بود. در سال 2015 عرض انتهای شمالی گسترش یافت تا این کانال جایگاه خود را به عنوان یکی از مجراهای اصلی حمل و نقل دریایی حفظ کند.

انسداد کانال در ماه مارس باعث شد که برخی از کارشناسان چنین  اظهار کنند که کانال سوئز توانایی پذیرش بزرگترین شناورهای جهان، که برخی از آنها می توانند بیش از 22000 TEU را حمل کنند را ندارد. همین مساله باعث شد مقامات کانال سوئز برنامه خود برای گسترش بخش جنوبی کانال را تسریع کرده تا احتمال بروز حوادث اینچنینی برای این مسیر حیاتی کاهش پیدا کند.

هنگامی که کشتی Ever Given در 23 مارس 2021 در انتهای جنوبی کانال به گل نشست، بیش از 300 کشتی در مدت 6 روز در لنگرگاه متوقف شدندو بسیاری دیگر مسیرخود را به سمت جنوب آفریقا منحرف کردند.

کشتی Ever Given در حال حاضر در دریاچه های بزرگ بیتر در انتظار رسیدگی به ادعای جبران خسارت توسط SCA علیه مالکان متوقف شده است.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رویداد پیوند فناوران در حوزه جلبک و صنعت ساختمان برگزار می‌شود

ش اردیبهشت 25 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، اولین رویداد پیوند به منظور بهم‌رسانی صاحبان ایده‌های استارت‌آپی در اولین مراحل شکل‌گیری ایده و شتابدهنده‌های دانش بنیان به عنوان عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه جلبک و صنعت ساختمان، صبح دوشنبه ۲۷ اردیبهشت […]

همچنین بخوانید: