ابتلای ۲ سرنشین برزیلی یک کشتی به کرونا در بندر امام

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دکتر فرهاد ابول نژادیان با بیان اینکه از تمام خدمه و سرنشینان کشتی ها و لنج هایی که از کشورهای دیگر وارد استان خوزستان می شوند تست کرونا گرفته می شود افزود: سرنشینان و خدمه کشتی که تست کرونای آنها مثبت شود اجازه خروج از کشتی را ندارند. 

وی افزود: ۲۶ فروند کشتی طی امسال در بندر امام خمینی (ره) پهلو گرفتند که ۸۷ نفر از سرنشینان آنها تبعه هند و ۴۶ نفر آنها تبعه برزیل بودند.

ابول نژادیان در ادامه به اقدامات صورت گرفته برای جلوگیری از ورود گونه جدید ویروس کرونا به کشور در بنادر آبادان اشاره کرد و گفت: ۳۲ شناور از طریق بنادر آبادان وارد کشور شدند که از این تعداد ۱۹ شناور مربوط به کشور کویت ،هشت شناور از عراق ، چهار شناور از امارات و یک فروند شناور از کشور قطر بودند که از خدمه آنها تست کرونا گرفته شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: تعداد کل سرنشینان این شناورها ۲۳۹ نفر بود که ۳۹ نفر آنها تبعه هند، ۱۹۶ نفر تبعه ایران و چهار نفر اهل کشور پاکستان بودند که جواب تست پی سی آر همگی آنها مثبت بود.

ابول نژادیان گفت: در تمام مرزهای دریایی استان خوزستان کار نمونه گیری از خدمه کشتی ها و لنج های صیادی که در دریا می مانند، انجام می‌ شود.

تبلیغات

وی ادامه داد: طبق سند ملی، مسوولیت قرنطینه سرنشینان کشتی ها بر عهده اداره بنادر است و افرادی که جواب تست کرونای آنها مثبت باشد در همان بندر قرنطینه می شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: در ۴۰ مایلی خور موسی نیروهای بهداشت مستقر در بندر وارد شناورها شده و از خدمه تست کرونا می گیرند تا در حد فاصل رسیدن شناور به اسکله، جواب تست سرنشینان آنها مشخص شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز فروردین ماه امسال با ابراز نگرانی نسبت به شیوع گونه برزیلی کرونا در خوزستان گفت: ضروری است به دلیل پهلو گرفتن کشتی‌های برزیلی در بندر امام خمینی (ره)، این موضوع جدی گرفته شود.

در حال حاضر ۱۶ شهرستان خوزستان در وضعیت نارنجی و ۱۱ شهرستان نیز در حالت زرد کرونایی قرار دارند./ ایرنا

منبع


آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تبادل بارنامه الکترونیکی بین بندر روتردام و سنگاپور آغاز شد

ی اردیبهشت 26 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه   به گزارش گروه بین‌الملل مرین‌پرس؛ دو کشور همکاری آزمایشی خود را در زمینۀ تبادل بارنامه الکترونیکی (ebl) آغاز کرده بودند که چندی پیش به منظور برقراری یک سیستم تجارت دیجیتالی مبتنی بر فنّاوری بلاک‌چین به اجرای این پروژه رسمیت بخشید‌ند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده […]