نخستین اسکله گردشگری دریایی مازندران افتتاح شد

زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، اسکله ساحلی لیدوی رامسر به طول ۱۰۰ متر و عرض سه متر توسط بخش خصوصی ساخته شده و برای آن حدود ۲۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

این اسکله گردشگری در زمینی به مساحت حدود ۶ هزار متر ساخته شده است و دارای رستوران کلاسیک‌، سفره خانه سنتی‌، محل عرضه  غذاهای فست فودی‌، فضاهای ورزشی آبی ، مکان های پهلوگیری قایق  است.

با بهره برداری از این طرح گردشگری ،زمینه اشتغال برای دست کم ۲۵۰ نفر در شهرستان رامسر فراهم شده است .

فرماندار رامسر در آئین بهره برداری از این اسکله گفت : ساخت اسکله جزء سند پرافتخار و ماندگارترین اقداماتی است که با همکاری مسئولان دستگاه های اجرایی و همراهی بخش خصوصی در دولت تدبیر و امید به یادگار باقی مانده و باعث تحول شگرف در حوزه گردشگری این شهرستان می‌شود.

محمد آزاد اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید برای توسعه و پیشرفت شهرستان رامسر را بی نظیر توصیف کرد و افزود : تنها برای طرح پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این دولت حدود ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است تا این دانشکده در رامسر ماندنی شود.

وی گفت : همچنین در این دولت برای دانشکده فنی و حرفه‌ای ملاصدرا حدود ۲۷۰ میلیارد ریال‌، سرسرای ورزشی شهید صدر حدود ۳۵ میلیارد ریال‌، مسکن مهر حدود ۱۸۰  میلیارد ریال، خانه جوان حدود ۳۰ میلیارد ریال، طرح ملی اقدام کاسپین حدود یکهزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

 فرماندار رامسر با قدرشناسی از پیگیری پیوسته مسئولان دستگاه های مرتبط برای به ثمر نشستن این طرح ها اثرگذار در شهرستان، افزود : ساخت پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی مازندران در رامسر از جمله اقدامات بنیادی بوده است که با بهره برداری آن شاهد ارتقای  شاخصه‌های بهداشتی در شهرستان هستیم.

ساخت اسکله گردشگری ساحلی لیدو رامسر هفته دولت سال گذشته شروع شد و اتمام آن در یک دوره زمانی هشت ماهه ، رکوردشکنی محسوب می شود.

موضوع اجرای اسکله‌های تفریحات دریایی در سواحل مازندران یکی از پرونده‌های باز شده در صنعت گردشگری این استان بوده که طی ۱۵ سال اخیر بارها توسط مسئولان مختلف مورد تأکید قرار گرفت و حتی وعده‌های کوتاه‌مدتی درباره ورود کشتی‌های کروز به آب‌های مازندران برای فعالیت در صنعت گردشگری و شاخه گردشگری دریایی چند بار داده شد ، اما هیچگاه این وعده ها به سرانجام نرسید.

تعریف و ساخت اسکله تفریحی در سواحل مازندران که سال ها در حد حرف باقی مانده بود، از سال ۹۷ با روی کار آمدن استاندار بومی به صورت جدی مورد توجه قرار گرفت. نتیجه پیگیری‌های فشرده احمد حسین زادگان برای این طرح تشکیل ” جلسه تسهیل ایجاد اسکله‌های تفریحی و گردشگری بر اساس ماده ۱۰۰ برنامه ششم توسعه ” در مهر ماه سال ۹۸ بود که در آن جانمایی برای ایجاد اسکله تفریحی در ۱۳۴ نقطه از ساحل مصوب شد. اقدام بعدی نیز هماهنگ کردن دستگاه های مختلف ذیربط برای صدور موافقت اولیه بود که تا شهریور ماه پارسال برای ۶۵ اسکله به سرانجام رسید و اعلام شد که پرونده ۱۵ اسکله دیگر هم در سازمان بنادر و دریانوردی در دست اقدام می‌باشد.

استاندار مازندران امروز چهارشنبه برای بهره برداری از حدود دو هزار میلیارد ریال پروژه شامل پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دانشکده فنی و حرفه ای ملاصدرا ، مسکن مهر ۷ ، اسکله تفریحی دریایی ، خانه جوان رامسر ، پروژه اقدام ملی کاسپین به رامسر سفر کرده است.

شهرستان ۸۰ هزار نفری رامسر با برخورداری از  جاذبه های توریستی نظیر جنگل های هیرکانی ، چشمه های آبگرم معدنی ،تله کابین  بر فراز کوه تاریخی ایلمیلی و آثار تاریخی نظیر باغ ۳۳ هکتاری، هتل قدیم و مجموعه موزه کاخ مرمر ، قطب گردشگری مازندران محسوب می شود.

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اعزام ناوگروه هفتاد و ششم نداجا به آب‌های آزاد(+فیلم)

چ اردیبهشت 29 , 1400
زمان مطالعه: 3 دقیقهفیلم مراسم خدا حافظی کارکنان اعزام ناوگروه هفتاد و ششم نیروی دریایی ارتش به آب‌های آزاد از منطقه یکم نیروی دریایی. منبع