۲ کشتی حامل جو در بندر امام خمینی پهلو گرفتند

زمان مطالعه: 1 دقیقه

حمید بدوی پنجشنبه افزود: با پهلوگیری این دو کشتی، تعداد کشتی‌های حامل جو دامی ورودی به بندر امام خمینی (ره) در سه روز اخیر به ۶ فروند و مجموع تناژ آنان به ۳۹۲هزار تن رسید.
وی با بیان اینکه جو وارداتی از طریق ناوگان حمل و نقل جاده‌ای و ریلی در حال ارسال به مناطق مختلف کشور است گفت: امسال واردات نهاده‌های دامی طبق برنامه از طریق بندر امام خمینی(ره) ادامه می‌یابد.
مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان ، روند واردات نهاده‌های دامی به کشور را روان توصیف کرد و افزود: برای تامین نهاده‌های مورد نیاز بخش دام و طیور مشکلی وجود ندارد.
بدوی با اشاره به اینکه جو وارداتی به مصرف دام کشور می‌رسد افزود: با توجه به خشکسالی سال زراعی جاری‌، تلاش خواهد شد نهاده‌های دامی به موقع و با قیمت مصوب بین تولیدکنندگان دام و طیور کشور توزیع شود.
متولی واردات نهاده‌های دامی و طیور شامل سویا‌، کنجاله‌، ذرت و جو شرکت پشتیبانی امور دام و بخش خصوصی است و واردات غله شامل گندم ، برنج، شکر و روغن خام خوراکی برعهده شرکت بازرگانی دولتی ایران است.
حدود ۸۵ درصد حجم واردات نهاده های دامی و غلات (به صورت فله)مورد نیاز کشور از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد کشور می‌شود.
بندر امام خمینی(ره) دارای بزرگترین اسکله تخلیه و بارگیری غلات در سطح بنادر کشور است.
پارسال حدود ۱۳.۷میلیون تن کالاهای اساسی (غلات و نهاده‌های دامی)از طریق بندر امام خمینی(ره) در جنوب خوزستان وارد کشور شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

اهتمام سازمان بنادر بر رفع مشکلات معیشتی و تقویت روحیه کارکنان/ ارتقاء ساختار و تشکیلات بندرامیرآباد/ تحقق ۸۰ هدف برای توانمند سازی پرسنل سازمان بنادر

پ اردیبهشت 30 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مدیرکل توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه منابع انسانی رکن اصلی یک سازمان است، بر توجه ویژه به تحقق اهدف پیش بینی شده و مسائل رفاهی کارکنان سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع […]
برنامه ریزی، تحقق اهدف، مدیرکل توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان بنادر و دریانوردی