وزارت راه معافیت مالیات بنادر آزاد را به مجلس پیشنهاد کند/ مجلس آماده کمک به حل مساله مالیات بر ارزش افزوده بنادر/ لزوم تشویق سرمایه گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته با ارائه امتیاز به فعالان اقتصادی

زمان مطالعه: 2 دقیقهعضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت راه؛ پیشنهاد خود در رابطه با معافیت پرداخت مالیات بر ارزش افزوده بنادری که در منطقه آزاد هستند را به مجلس ارائه کند و قطعا پس از بررسی و تشخیص، امکان اصلاح وجود دارد.

غلامحسین کرمی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در رابطه با اینکه در سـال ۱۴۰۰ مناطق آزاد تجاری – صـنعتی مشـابه سـرزمین اصـلی مشـمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهند بود و این امر در مورد بنادری که به مناطق آزاد الحاق شده اند، صدق خواهد کرد، اظهار داشت: بر اساس بند “ت” از تبصـره ۶ قانون بودجه، در سـال ۱۴۰۰ مناطق آزاد تجاری – صـنعتی مشـابه سـرزمین اصـلی مشـمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهند بود. 

وی ادامه داد: بعد از تصویب قانون چگونگی اداره مناطق آزاد قرار بود که در یک دوره ۱۵ ساله فعالیت اقتصادی در مناطق آزاد از دریافت مالیات بر درآمد و دارایی معاف باشند که بعد از آن اصلاح و پنج سال به آن اضافه شد و بر این اساس معافیت مالیاتی فعالان اقتصادی به ۲۰ سال رسید و در حال حاضر به دلایل مختلفی، تصمیم بر حذف این معافیت مالیاتی شده است.

وزارتخانه ها لایحه بدهند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در رابطه با بنادری که در محدوده مناطق آزاد قرار دارند و اینگونه آنها نیز از معافیت مالیات بر ارزش افزوده محروم خواهند شد، تصریح کرد: اگر در منطقه ای احساس می شود که باید تغییری در پرداخت معافیت بر مالیات بر ارزش افزوده صورت گیرد، وزارت راه و شهرسازی و وزارت صنعت، معدن و تجارت می توانند در قالب لایحه به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد و مطرح شد.

وی افزود: در صورت منطقی بودن پیشنهاد و لایحه ارائه شده، مجلس شورای اسلامی مسئله را مدنظر قرار خواهد داد تا به بهترین شکل ممکن عمل و مشکل به وجود آمده حل شود.

ارایه امتیاز به مناطق کمترتوسعه یافته

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مناطق کمتر توسعه یافته باید امتیازات لازم ارائه شود تا سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی با انگیزه بیشتری فعالیت کنند، اظهار داشت: امکان رایزنی و چانه زنی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این زمینه وجود دارد و می توان مساله را مطرح کرد تا اگر جایی اشکالی وجود دارد و یا می توان به نحو مطلوب تری عمل کرد، قطعا مصلحت اندیشی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پیکر مطهر دو شهید گمنام دفاع مقدس، وارد فرودگاه بندرعباس شد/ مراسم تشیع و تدفین؛ صبح فردا در مجتمع بندری شهید رجایی

د خرداد 3 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه با ورود هواپیمای حامل دو شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس به فرودگاه بندرعباس، پیکر مطهر این شهدای والامقام در میان خیل عاشقان و دلدادگان و با حضور مدیران و مسئولان محلی و سازمان بنادر و دریانوردی وارد شهر بندرعباس شد. به گزارش […]
پیکر مطهر دو شهید گمنام دفاع مقدس، وارد فرودگاه بندرعباس شد

همچنین بخوانید: