توسعه‌ زیرساختی و تجهیزاتی حوزه ارتباطات رادیویی و مخابرات دریایی سازمان بنادر/ استاندارد سازی شبکه‌های رادیویی/ ارتقای خدمات هواشناسی دریایی در بنادر کشور

زمان مطالعه: 2 دقیقهمدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: صنعت دریانوردی، در آینده‌ای نزدیک به واسطه‌ بهره‌برداری از تکنولوژی‌های نوین ارتباطی، در حوزه‌هایی چون نظارت آنلاین، تجمیع و آنالیزهای مدیریتی، ارتقای سطح خدمات و ایمنی دریانوردی، دستخوش تحولات و تغییرات جدی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، نادر پسنده با گرامیداشت روز جهانی مخابرات و ارتباطات، از سیاست گذاری در بخش ایمنی و حفاظت دریایی در بخش ارتباطات و جستجو و نجات دریایی خبر داد و اظهارداشت: ایجاد و توسعه سامانه نظارت الکترونیکی بر آبراه‌های تحت حاکمیت، مدیریت و انجام عملیات های جستجو و نجات دریایی از طریق تدوین دستورالعمل و روش های اجرایی کاربردی به همراه انعقاد تفاهم نامه با سازمان ها و ارگان های ذیربط در جهت بهره برداری از تجهیزات دریایی، بخشی از اقدمات توسعه‌ای صورت گرفته در حوزه ایمنی و حفاطت دریایی است.

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، استاندارد سازی شبکه‌های رادیویی و مجوزهای بهره برداری مربوطه مطابق با استاندارد های ملی و بین المللی، ارتقای خدمات هواشناسی دریایی در بنادر کشور با همکاری سازمان هواشناسی و برنامه‌ریزی جهت توسعه‌ کاربردی آن برای کلیه دریانوردان را از دیگر اقدمات این اداره‌کل برشمرد.

بنابر اظهار نادر پسنده، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی جهت ارتقای کمی و کیفی مراکز امداد و نجات دریایی، احصای نیاز تجهیزاتی بنادر از طریق دو نوبت ممیزی و استخراج نقاط ضعف و قوت در جهت استاندارد سازی مراکز یاد شده، تعامل با واحد فنی در جهت بروز رسانی و آماده بکاری حداکثری تجهیزات مخابراتی و شناورهای ناجی، بخشی از دستاورد های بخش ارتباطات و مخابرات دریایی سازمان بنادر و دریانوردی محسوب می‌شود. 

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ارتباط و همکاری نزدیک این سازمان با سازمان تنظیم مقررات رادیویی به عنوان تنها مرجع فرکانسی کشور در اتحادیه بین المللی ارتباطات( ITU) گفت: سازمان تنظیم مقررات رادیویی با تقسیم و دسته‌بندی وظایف، مسئولیت مسائل طیف فرکانسی دریایی را به بخش ارتباطات دریایی سازمان بنادر و دریانوردی واگذار کرده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

کاهش زمان تخلیه و بارگیری کاغذ در بندر نوشهر

چ خرداد 5 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه با خرید دو دستگاه لیفتراک کاغذگیر، زمان تخلیه و بارگیری کاغذ در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر کاهش یافت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و‌دریانوردی، یک شرکن بخش خصوصی در بندر نوشهر اقدام به تهیه دو دستگاه لیفتراک کاغذگیر و متعلقات […]
کاهش، تخلیه و  بارگیری، کاغذ، بندر نوشهر