کارگروه اقتصاد دریا محور در استان بوشهر تشکیل شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، سعید زرین‌فر روز شنبه در نشست کارگروه اقتصاد دریا محور افزود: امروزه در جهان، اقتصاد مبتنی بر دریا سهم قابل توجهی در اقتصاد دارد و بعضی از کشورها، سند توسعه را بر اساس اقتصاد دریایی و اقیانوسی تنظیم و تدوین کرده‌اند.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب سال‌ها است که بر توسعه سهم دریا در اقتصاد کشور تاکید دارند و بزودی سیاست‌های کلی نظام در زمینه اقتصاد دریا که در مجمع تشخیص مصلحت نظام و با مشارکت استان‌های ساحلی و صاحب‌نظران در حال مطالعه و تدوین اولیه است، ابلاغ می‌شود.

زرین فر ادامه داد: قابلیت‌ها در کمیته‌های کارشناسی مطرح می‌شود و پس از مشخص شدن چند طرح و برنامه مشترک مهم، برنامه‌ریزی لازم صورت می‌گیرد و سپس با حمایت استاندار پیگیری و در شورای برنامه‌ریزی و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تصویب می‌شود.

وی یادآور شد: در این ارتباط یکی از دستورهای نشست کارگروه اقتصاد دریا محور، تعیین کمیته‌های ذیل کارگروه اقتصاد دریا محور در بخش‌های محیط زیست دریا، صنایع دریایی، زیست فناوری دریایی و گردشگری دریایی است.

تبلیغات

زرین فر یادآور شد: رئیس مرکز اقیانوس‌شناسی استان بوشهر به عنوان نایب رئیس کمیته منطقه‌ای اقیانوس‌شناسی، اقیانوس هند تعیین شده که می‌تواند جایگاهی مهم برای کشور و استان بوشهر در مباحث جهانی اقیانوس‌شناسی ایجاد کند.

وی گفت: همچنین با توجه به استقرار کاوشگر خلیج فارس در استان بوشهر، امیدواریم فعالیت‌های تحقیقاتی این کاوشگر به شناخت بیشتر و بهتر محیط زیست دریایی استان کمک قابل توجهی داشته باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اعلام عملکرد بندرلنگه و بنادر غرب هرمزگان در دو ماهه نخست ۱۴۰۰/ رشد 91 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری و افزایش 172 درصدی صادرات کالاهای نفتی و غیرنفتی

ش خرداد 8 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان با تشریح عملکرد بندرلنگه و بنادر غرب هرمزگان در دو ماهه نخست سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از رشد 91 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری و رشد 172 درصدی صادرات کالاهای نفتی و غیرنفتی در […]
مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان، عملکرد، بندرلنگه