انتشار اولین کتاب تصنیفی دانشکده مهندسی دریا دانشگاه صنعتی امیر کبیر

زمان مطالعه: 2 دقیقه

اولین کتاب تصنیفی دانشکده مهندسی دریا دانشگاه صنعتی امیر کبیر با عنوان “شبیه سازی جریان های با سطح آزاد به روش های با شبکه و بدون شبکه” توسط انتشارات موسسه علمی دانشگاه صنعتی شریف منتشر شد.

به گزارش مرین‌پرس، ویراست دوم کتاب “شبیه سازی جریان های با سطح آزاد به روش های با شبکه و بدون شبکه” تصنیف دکتر محمدجواد کتابداری دانشیار دانشگاه صنعتی امیر کبیر (پلی‌ تکنیک تهران) و دکتر حمید رضایی توسط انتشارات موسسه علمی دانشگاه صنعتی شریف در 262 صفحه، اردیبهشت 1400 در قطع وزیری به چاپ رسیده است که اولین كتاب تصنیفی دانشکده مهندسی دریا دانشگاه صنعتی امیر کبیر می باشد. 

در معرفی کتاب آمده است: جریان‌ های با سطح آزاد وضعیتی از سیال هستند که در آنها قسمتی از مرز جریان فقط تحت ‌تأثیر شرایط معینی از فشار قرار داشته باشد. در تحلیل این نوع از جریان ‌ها، وضعیت هندسی سطح آزاد از قبل معلوم نیست و باید به روش‌ های خاص عددی شبیه ‌سازی شود. این جریان ‌ها، گسترۀ بسیار وسیعی در پدیده‌ های طبیعی دو یا چند فازه دارند. شبیه‌ سازی جریان در رودخانه‌ ها، دریاها و اقیانوس‌ ها، لوله‌ های انتقال نفت و گاز و انتقال رسوب در رودخانه ها و دریاها  نیاز به انتخاب یک مدل فازی مناسب جهت تسخیر مرز بین دو سیال دارد. در کتاب حاضر انواع مدل ‌ها و روش ‌های شبیه‌ سازی سطح آزاد با درجات مختلف پیچیدگی به دو روش با شبکه و بدون شبکه ارائه شده است. در این رابطه از آخرین دستاوردهای تحقیقاتی پروژه ‌های دانشجویانی که تحت راهنمایی مؤلف به تحقیق مشغول هستند و مقالات مجلات معتبر مستخرج از آنها بهره گرفته شده است. در انتهای کتاب نیز کدهای کاربردی مدل ‌سازی عددی سطح آزاد حاصل قسمتی از پروژه ‌های مقاطع کارشناسی ‌ارشد و دکترای تیم تحقیقاتی مولف آورده شده است. مطالب این کتاب می‌ تواند برای کلیۀ دانشجویان مقاطع کارشناسی‌ ارشد و دکتری در رشته‌ های مهندسی دریا، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی نفت و مهندسی هوافضا که با محیط‌ های چند فازی و سطوح آزاد مختلف سر و کار دارند راهگشا باشد.

شایان توجه است، علاقه مندان برای تهیه این اثر می توانند به وب سایت انتشارات دانشگاه صنعتی شریف و یا دیگر سایت های کتابفروشی دانشگاهی مراجعه نمایند.

شابک: 9-246-208-964-978

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

بهره برداری از یک واحد پرورش ماهی تیلاپیلا در اشکذر یزد آغاز شد

پ خرداد 13 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه به گزارش ایرنا رییس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در این مراسم گفت: واحد یادشده با ۶ هزار مترمربع وسعت و با ۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ایجاد شد.  سید ابوالفضل میروکیلی افزود: در این مزرعه ( استخر) زمینه پرورش ۱.۵ میلیون قطعه بچه ماهی به ظرفیت یکهزار […]