سرانه مصرف ماهی در بروجرد ۷.۶ کیلوگرم است

زمان مطالعه: 1 دقیقه

غلامحسین اکبری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سه مزرعه تکثیر ماهیان سرد آبی فعال با ظرفیت تولیدی حدود ۱۰ میلیون قطعه بچه ماهی قزل آلا در این شهرستان وجود دارد.

وی بیان کرد: ۲۱مزرعه پرورش ماهیان زینتی با تولید ۲ هزارو ۱۳۵ تن در این شهرستان فعال است.

رییس اداره شیلات بروجرد با اشاره به برخوردار بودن این شهرستان از ۳۸ مزرعه پرورش ماهیان سردآبی اضافه کرد: پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ تن ماهی سردآبی تولید و روانه بازار مصرف شود.
اکبری یادآور شد: همچنین یک مزرعه ماهیان خاویاری با تولید سالانه ۵۰ تن خاویار در این شهرستان فعال است.
وی ادامه داد: این شهرستان هم اکنون دارای ۳۸ مزرعه پرورش و تکثیر ماهی سردآبی با اشتغالزایی ۴۷۲ نفر است.

رییس اداره شیلات بروجرد یادآور شد: در این شهرستان یک واحد فرآوری شده و بسته‌بندی آبزیان به ظرفیت ۵۰۰ کیلوگرم در روز و ۲ واحد سردخانه به ظرفیت ۵۰۰ تن و ۲ کارخانه خوراک آبزیان به ظرفیت اسمی ۳۰ هزار تن در سال وجود دارد.

اکبری اظهار داشت: مجوز پرورش ماهی در قفس در سد دهکرد بروجرد به ظرفیت ۱۰۰ تن ماهی سردآبی در بروجرد صادر شده و ۱۳ مزرعه پرورش ماهیان سردآبی در حال احداث بوده که با بهره برداری از آن بیش از ۵۰۰ تن به ظرفیت تولید شهرستان افزوده خواهد شد.

۳۸ مرکز پرورش ماهی در شهرستان بروجرد فعال است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

کمبود افسر در ۵ سال آینده حمل و نقل دریایی را تهدید می‌کند

د خرداد 17 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه   به گزارش گروه بین‌الملل مرین‌پرس؛ مؤسسه Drewry گزارش داد صنعت حمل و نقل دریایی در حال حاضر با کمبود افسر مواجه است و این مشکل اگر حل نشود احتمالاً تا سال ۲۰۲۶ به یک بحران تبدیل خواهد شد. “Rhett Harris” رئیس تحقیق در زمینه نیروی […]