رونمایی از برنامه اقدام و حفاظت از دلفین گوژپشت خلیج فارس

زمان مطالعه: 1 دقیقه

رونمایی از برنامه اقدام و حفاظت از دلفین گوژپشت خلیج فارس

فرهاد قلی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار مرین‌پرس در بوشهر با اشاره به جایگاه استان بوشهر در عرصه زیست محیطی جانوری دریایی اظهار داشت: استان بوشهر با داشتن مناطق مهم حفاظت شده نقش مهمی در حمایت، زاد و ولد و جلوگیری از انقراض آنها دارد.

وی با اشاره به اینکه روز جهانی محیط زیست یادآور و تاکید کنندۀ اهمیت حفظ محیط زیست و تنوع زیستی برای نسل حاضر و آینده است، یکی از گونه‌های مهم جانوری در خلیج‌فارس را دلفین دانست و بیان کرد: با مشارکت پتروشیمی نوری از برنامه اقدام و حفاظت از دلفین گوژپشت خلیج فارس رونمایی شد.

قلی‌نژاد دلفین گوژپشت خلیج فارس را به عنوان یکی از گونه‌های در حال انقراض در خلیج فارس دانست و تصریح کرد: با رونمایی از برنامه، حفاظت از دلفین گوژپشت خلیج فارس در راستای مسئولیت اجتماعی صنایع بزرگ استان قرار می گیرد که تدوین این برنامۀ اقدام و حفاظت حاصل یک برنامه پژوهشی بسیار دقیق و علمی در طول دو سال اخیر است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با ابراز امیدواری از تدوین این برنامه برای اقدام و حفاظت از گونه دلفین گوژپشت خلیج فارس، افزود: امیدواریم که پس از برنامه ریزی و اجرا شاهد افزایش جمعیت این گونه باشیم و تلاش می‌شود که دلفین گوژپشت خلیج فارس از فهرست گونه‌های در خطر انقراض خارج شود.

قلی‌نژاد با قدردانی و تشکر از صنایع و شرکت‌هایی که همواره در کنار توسعه و تولید و رونق اقتصادی، توجه ویژه ای را به حفظ محیط زیست دارند، تصریح کرد: امیدوارم که با تلاش‌های گسترده و حرفه‌ای که این صنایع و شرکت‌ها در کاهش آلاینده‌های خود انجام می‌دهند بتوانند به حفاظت از تنوع زیستی استان بوشهر و خلیج فارس یاری برسانند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

پیدا شدن جعبه سیاه کشتی غرق شده سنگاپوری

د خرداد 17 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مرین‌پرس به نقل از پایگاه خبری « سی.ان.ای » سنگاپور، مقامات نیروی دریایی سریلانکا افزودند که روز گذشته جعبه سیاه کشتی سنگاپوری را که در آب های اطراف این کشور آتش گرفت و غرق شد را یافته‌اند.  بر پایه این گزارش، غواصانی که برای […]