کاهش تجارت دریایی گاز LNG زیرِ سایه کرونا در سال ۲۰۲۰

زمان مطالعه: 1 دقیقه

 

کاهش تجارت دریایی گاز LNG زیرِ سایه کرونا در سال ۲۰۲۰
به گزارش گروه بین‌الملل مرین‌پرس؛ اتحادیه بین‌المللی گاز (IGU) با انتشار گزارشی در زمینۀ تجارت دریایی گاز LNG یاد‌آور شد: ویروس کرونا بیشترین تأثیر را در تجارت گاز LNG در سال ۲۰۲۰ داشته است.

بر اساس این گزارش در سال ۲۰۲۰ با شیوع اولین علائم ویروس کرونا واردات LNG توسط کشور‌های آسیایی مانند ژاپن، چین و کره جنوبی کاهش یافت و در ادامه تولیدات گاز LNG کشور‌های قطر و استرالیا نیز در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ بدون عرضه باقی ماند.

در این راستا اسپانیا، ایتالیا و فرانسه به عنوان بزرگترین وارد کنندگان گاز در اروپا اعلام کردند که اقتصاد آن‌ها به علت شیوع کرونا قفل شده است در همین حال ترمینال‌های گاز LNG در سواحل خلیج فارس نیز صادرات خود را به شدت کاهش دادند و صادرات گاز LNG آمریکا نیز از ماه می‌ تا آگوست ۲۰۲۰ بیش از ۷۰ درصد کاهش یافت.

در ادامۀ گزارش سازمان بین‌المللی گاز آمده است بحران جهانی همه گیری ویروس کرونا فضای تجاری چالش برانگیزی را برای صاحبان کشتی و اپراتوری بخش حمل و نقل دریایی ایجاد کرد که تا آن زمان بی سابقه بود.

در پایان این گزارش آمده است تأمین بیش از حد گاز و ذخیرۀ آن، نوسان نرخ حمل بار و کاهش تقاضا باعث شد که تجارت گاز LNG از رشد شتابانی در سال ۲۰۲۰ برخوردار نباشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

اجرای بزرگترین پروژه روسازی بتنی درزدار کشور در بندر شهید رجایی

س خرداد 18 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مرین‌پرس مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: بخشی از فاز اول بزرگترین پروژه روسازی بتنی غیرمسلح درزدار (بتن الیافی) کشور در بندر شهید رجایی به منظور افزایش طول عمر مفید روسازی معابر از ۵ به ۲۰ سال تا پایان خردادماه جاری آماده بهره‌برداری می‌شود. به گزارش […]