مرکز تکثیر میگو در سایت چوئبده آبادان فعال شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش ایرنا مصطفی کنارکوهی سه شنبه در جریان بازدید از سایت پرورش میگوی چوئبده آبادان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال مراکز تکثیر میگوی خوزاستان ۳۰ میلیون قطعه بچه میگو تولید و به مزرعه داران پروش میگو تحویل شوند.

وی با اشاره به تامین بچه میگوی مورد نیاز مزارع پرورش میگوی چوئبده از استان‌های بوشهر و هرمزگان گفت:۲۰ مزرعه پرورش میگو در حال آبگیری و آماده‌سازی اولیه برای عملیات تولید میگو هستند.

کنارکوهی با بیان اینکه تمامی مراکز پرورش میگو در استان تحت نظارت دامپزشکی قرار دارند گفت: ضوابط بهداشتی، مراحل آماده سازی مزارع تکثیر و پرورش همچنین تعیین سلامت میگوهای مولد، پست لاروها، شرایط فیزیکی مراکز پرورش و نهاده‌های مصرفی این مراکز برای جلوگیری از بیماری‌های احتمالی بصورت مداوم توسط کارشناسان دامپزشکی رصد و مورد پایش قرار می‌گیرند.

مدیر کل دامپزشکی استان خوزستان با تاکید بر رعایت ضوابط بهداشتی در تمامی مراکز تولیدی استان گفت: از پرورش دهندگان می‌خواهیم توصیه‌های دامپزشکی را به صورت جدی به کار بسته تا در نهایت شاهد شکوفایی هرچه بیشتر منطقه و پایداری تولید در جهت شکل گیری مجدد صنایع وابسته به این صنعت باشیم.

به گزارش ایرنا طرح پرورش میگوی گلخانه‌ای با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و با کمک و مساعدت بهره برداران و مزرعه داران برای نخستین بار در استان خوزستان در چوئبده آبادان در حال اجرا است.

در سال گذشته ۱۶ مزرعه با ۱۹۰ استخر در سطحی معادل ۱۶۰هکتار در بندر چوئبده آبادان زیر کشت لارو میگو قرار گرفت و ۲۷۷ تن میگوی پرورشی از مزارع چویبده این شهرستان برداشت شد.

تبلیغات

میگوهای تولیدی در مزارع پرورشی چوئبده به کشورهای اروپایی، آسیای صادر می‌شود.

بندرچوئبده آبادان از مهم ترین مراکز پرورش میگوی کشور است. 

شهر چوئبده از توابع شهرستان آبادان، در فاصله ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی آبادان واقع است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

میزان کالاهای اساسی موجود در بنادرکشور تا نیمه خرداد/ موجودی 4 میلیون و 811 تنی در 11 بندر/ اعلام آمار تفکیکی کالاهای اساسی در بنادر

س خرداد 18 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی میزان کالاهای اساسی موجود در بنادر کشور تا پایان 17 خردادماه سال جاری را اعلام کرد و گفت: 4 میلیون و 811 هزار و 762 تن کالای اساسی در 11 بندر کشور موجود است. روانبخش بهزادیان […]
میزان، کالاهای اساسی، بنادرکشور