تولید سالانه بیش از ۱۶هزار تن انواع آبزی در آذربایجان غربی

زمان مطالعه: 1 دقیقه

تولید سالانه بیش از ۱۶هزار تن انواع آبزی در آذربایجان غربی

مرین‌پرس/آذربایجان غربی مدیر امور شیلات و آبزیان آذربایجان غربی گفت: سالانه بیش از ۱۶هزار تن انواع آبزیان در استان تولید می شود.

قریشی امروز ۲۲خرداد در نشست خبری بااصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل برگزار شد، افزود: سالانه بیش از ۱۶هزار تن انواع آبزیان در استان تولید می شود که  استان در بین استان های غیر ساحلی رتبه دوم کشور را دارد.

وی تصریح کرد: در هفته جهاد کشاورزی واحد تولید و استحصال جلبک اسپیرولینا با طرفیت ۹تن در سال با اعتبار ۳۰میلیارد ریال در ارومیه افتتاخ می شود.

قریشی خاطر نشان کرد: این جلبک قابل مصرف در بین آبزیان و دام و همچنین در صنایع غذایی و بهداشتی نیز مصرف می شود.

مدیر امورشیلات و آبزیان آذربایجان غربی با تاکید به اینکه در استان ۴۰۰مرکز تولید و پرورش آبزیان فعالیت دارند، اظهار کرد: تاکنون در بخش آبزیان استان بیش از ۱۷۰  میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و بیش از ۲۲۰۰نفر نیز مشغول به کار هستند. 

وی با اشاره به زیست آرتمیا در استان و توجه به این سرمایه ارزشمند یاد آور شد: مجموعه فسندوز میاندواب که ۲۰سال است عیر فعال مانده باهمکاری بخش خصوصی در روزهای آتی برای تولید وپرورش ارتمیا وارد مدار فعالیت خواهد شد.

قریشی با اشاره به اینکه از جمله وظایف سازمان حفظ ذخایر آبزی است، خاطر نشان کرد: برای حفظ ذخایر آبزی استان سالانه بیش از ۷میلیون قطعه بچه ماهی پرورش و رها سازی می شود.

انتهای پیام

تبلیغات

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

فاجعه محیط زیستی خلیج فارس و دریای عمان

ش خرداد 22 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مرین‌پرس: اصغر بهلولی، عضو هیئت علمی موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گفت: این جمله را زیاد شنیده‌ایم که «آب مایه حیات است» و این واقعیت چکیده پاسخ به سؤال “اثرات اقیانوس‌ها بر کره زمین است”؛ چرا‌که حدود ۷۰ درصد از سطح سیاره زمین از آب پوشیده شده […]