ناوشکن «دنا» و مین‌شکار «شاهین» به نیروی دریایی ارتش ملحق شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرنگار مهر، آیین الحاق ناوشکن بومی «دنا» و مین شکار «شاهین» به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش در بندرعباس، صبح امروز (دوشنبه) با دستور حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، حجت‌الاسلام عباس محمدحسنی نماینده ولی‌فقیه در ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش و دیگر مقامات لشکری و کشوری برگزار شد.

«دنا»، چهارمین فروند از ناوشکن‌های کلاس جماران، تحت نظارت نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در مجموعه صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طراحی و ساخته شده و از امروز آماده الحاق به ناوگان جنوب نیروی دریایی راهبردی ارتش است.

این ناوشکن تمام ایرانی با بیش از ۱۳۰۰ تن وزن، ۱۱ متر عرض، ۹۴ متر طول، مجهز به انواع تجهیزات و سامانه‌های دفاعی و تهاجمی ساخته شده در داخل کشور از جمله یک توپ ۷۶ میلیمتری، یک توپ ۴۰ میلیمتری، ۲ توپ ۲۰ میلیمتری، دو موشک پدافندی محراب، ۴ موشک کروز قدیر- قادر و دو پرتابگر اژدر ۳۲۴ میلیمتری کوسه بوده و علاوه بر قابلیت دریانوردی طولانی در دریاها و اقیانوس‌ها، توانایی جستجو، کشف، شناسایی، رصد، مقابله و در صورت نیاز انهدام هرگونه تهدید هوایی، سطحی و زیر سطحی را دارا است.

تبلیغات

عرشه پرواز با قابلیت نشست و برخاست بالگرد از ویژگی‌های مهم عملیاتی ناوشکن دنا است.

همچنین، مین شکار «شاهین» با طول ۳۳ متر و عرض ۱۱ متر و آب خوری برابر ۱۸۰ سانتیمتر با نظارت نیروی دریایی ارتش و توسط متخصصین جوان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ساخته شده است و با توجه به بهره‌مندی این شناور بومی از تکنولوژی روز دنیا، ردیابی و خنثی کردن انواع مین‌های دریایی از قابلیت‌های مین شکار شاهین است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

قصد جنگ و تنش نداریم/توان نیروهای مسلح برای دفاع پشیمان کننده است

د خرداد 24 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (دوشنبه) در آیین رونمایی و الحاق ناوشکن دنا و مین‌شکار شاهین به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: از گزارش خوبی که از ساخت و تجهیزات این ناوشکن ارائه شد، تشکر می‌کنم. امروز برای […]