نوسازی سیستم های ایمنی و آتش نشانی سكوی ایران- امیركبیر در دست اقدام

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مدیر مهندسی و ساختمان شركت نفت خزر گفت: سیستم های ایمنی و آتش نشانی سكوی نیمه شناور ایران- امیركبیر در دست نوسازی می باشند.

به گزارش مرین‌پرس، مدیر مهندسی و ساختمان شركت نفت خزر با اعلام این خبر، بیان داشت: باتوجه به گذشت مدت زمان طولانی از نصب و بهره برداری سیستم ها و تجهیزات ایمنی و آتش نشانی و نجات جان در سكوی ایران- امیركبیر و به منظور حفظ استانداردها و رعایت الزامات ایمنی افراد، سازه و حفظ تجهیزات با ارزش موجود تصمیم گرفته شد كه پروژه هایی در بخش های ایمنی و آتش نشانی، سیستم اعلان خطر و حریق، سیستم نجات جان را اجرایی كنیم تا در صورت عملیات حفاری این سیستم ها كه جزو الزامات اساسی عملیاتی می باشند آماده عملیات باشند.

مسعود پارسی اظهار داشت: پس از بررسی های كارشناسی سیستم ها و نیازهای تعمیراتی و جلب موافقت مدیریت عالی شركت، مقرر شد انجام تست، شناسایی نقایص، تعمیر و تعویض و بازرسی فنی سیستم ‌های ایمنی و آتش نشانی سكو را از طریق فراخوان عمومی، به یک شرکت دارای مجوز فعالیت تخصصی و مورد تایید موسسات رده بندی، واگذار نماییم.

وی در ادامه گفت: بر اساس قوانین فعالیت های دریایی کلیه مراحل انجام کار، بازرسی ‌ها و صحت عملکرد سیستم ها می بایست مطابق با قوانین مصوب سازمان بنادر و دریانوردی، استانداردهای بین المللی و کدهای تعریف شده منطبق با سکوی ایران امیرکبیر انجام شده و تاییدیه یك موسسه رده بندی مورد تایید سازمان بنادر و دریانوردی اخذ گردد.

مدیر مهندسی و ساختمان نفت خزر، اظهار داشت: بر این اساس سیستم آب آتش نشانی (Fire Water) ، پمپهای مربوطه (Fire Pump)، سیستم اعلان F&G، سیستم توقف اضطراری ESD، تجهیزات نجات جان (Life SavingAppliance) LSA  مورد بررسی كارشناسی قرار گرفت و برآورد اولیه از دستگاه ها و قطعاتی كه مستلزم تعمیر، تعویض و یا نوسازی بودند  انجام و مقررات و مراحل قانونی فعالیت ها پیگیری شد. 

مسعود پارسی در پایان گفت: در همین راستا پس از انجام استعلام رسمی و انتخاب پیمانكار، مراحل پیگیری و تحت نظارت مدیریت مهندسی و ساختمان بر اساس برنامه ریزی انجام کار، انجام تست سیستم‌ های ایمنی و آتش نشانی و تجهیزات امداد و نجات، تامین لوازم یدکی و انجام تعمیرات و تعویض احتمالی قطعات، هماهنگی و اخذ تاییدیه موسسه رده بندی در حال انجام است تا سكو برای عملیات اكتشاف در دریای خزر از آمادگی لازم برخوردار باشد. 

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

پایان عملیات اجرایی لوله ‌گذاری سکوهای میدان ابوذر در خلیج فارس / با تصاویر

س خرداد 25 , 1400
زمان مطالعه: 2 دقیقه با پایان عملیات اجرایی لوله‌ گذاری میدان ابوذر حدفاصل سکوی AC با A20 و سکوی AA با A21 به طول تقریبی 17 کیلومتر در سایزهای 8 و 12 اینچ، فرآیند تولید زودهنگام پس از انجام عملیات حفاری توسط دکل سحر 2 که در حال حرکت به […]