اولویت تشویق سرمایه گذاران برای فعالیت در بنادر است

زمان مطالعه: 1 دقیقه
مرین‌پرس


عضو هیأت عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را شرکای تجاری سازمان بنادر و دریانوردی دانست که نقش بسزایی در رونق فعالیت‌های بندری و ایجاد ارزش افزوده دارند.

به گزارش مرین‌پرس، فرهاد منتصر کوهساری در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) و بررسی آخرین وضعیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با اشاره به لزوم حمایت از فعالان بخش خصوصی در بنادر کشور و تلاش برای جلب مشارکت آنان در توسعه روساخت‌های بندری و تأمین تجهیزات با هدف ایجاد ارزش افزوده، گفت: منطقه ویژه اقتصادی بندرامام(ره) به لحاظ برخورداری از مزیت‌های سرمایه‌گذاری همواره از جاذبه‌های فراوانی برای فعالان بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران برخوردار بوده و این موضوع منجر به انعقاد قراردادهای سرمایه‌گذاری شده که اخیرا بر اثر فشارهای اقتصادی که به دنبال تحریم‌های ظالمانه بر کشور تحمیل شده، مشکلاتی پدید آمده از اینرو سازمان بنادر درصدد ارائه راهکارهایی است تا از سرمایه گذاران حمایت کند.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به عنوان شرکای تجاری سازمان بنادر و دریانوردی نقش بسزایی در رونق فعالیت‌های بندری و ایجاد ارزش افزوده دارند، لذا هم‌افزایی با آنان برای تداوم فعالیت و ایجاد فرصت‌های اقتصادی ارزش‌آفرین حائز اهمیت است و حسب سیاست‌گذاری سازمان بنادر و دریانوردی حمایت و تشویق حضور آنان در بنادر در اولویت قرار دارد.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، گفتنی است در سفر معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن بررسی مشکلات سرمایه‌گذاران، در مورد ادامه فعالیت‌ فعالان بخش خصوصی و مفاد تعهدات سرمایه‌گذاران در متن قراردادها، تصمیم‌گیری شد.

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پیشرفت ۹۲ درصدی کانال هدایت سیلاب بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران

چ تیر 2 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه مرین‌پرس  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از پیشرفت فیزیکی ۹۲درصدی فاز نخست پروژه احداث کانال هدایت سیلاب در اراضی غرب بندر شهید رجایی خبر داد. به گزارش مرین‌پرس، علیرضا محمدی‌کرجی‌ران با بیان اینکه پروژه کانال هدایت سیلاب غرب بندر شهید رجایی با مساحت 77 کیلومترمربع […]