ساخت ۴ مزرعه پرورش ماهیان خاویاری با حضور نوبخت در گمیشان آغاز شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش ایرنا، هریک از این مزارع بتنی سرپوشیده دارای ۱۳ هزار متر مربع مساحت هستند و در هر دوره پرورش ۲۰ تن گوشت ماهیان خاویاری و ۱.۵ تن خاویار تولید می‌کنند.

برای ایجاد این مزارع، بخش خصوصی ۸۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده و موجب ایجاد ۴۸ شغل پایدار شده است.

همچنین باحضور نوبخت و با اعتباری بالغ بر ۱۲۵ میلیارد ریال عملیات خاکبرداری برای ساخت کانال آبرسان فاز ۲ مجتمع میگوی گمیشان به طول هزار و ۵۷۰ متر آغاز شد.

با بهره برداری از این کانال، آبگیری ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع واقع در فاز ۲ میگوی گمیشان و مزارع پرورش ماهیان خاویاری شتاب می گیرد . 

گلستان در سال‌های اخیر با روی آوردن به توسعه آبزی پروری به یکی از استان‌های برتر پرورش میگو در کشور تبدیل شده که فراهم آوردن مقدمات لازم برای تکمیل چرخه تولید، علاوه بر خودکفایی در این حوزه، میزان برداشت این آبزی را افزایش خواهد داد.

تبلیغات

بر اساس مطالعات صورت گرفته شیلات گلستان، با بهره برداری از مجموع ۲ فاز در مجتمع میگو گمیشان به مساحت ۱۰ هزار هکتار طی برنامه ای تا افق ۱۴۰۴، سالانه افزون بر ۱۷ هزار تن میگو تولید و بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای کشور ارزآوری خواهد شد.

محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه برای شرکت در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه گلستان و بازدید و بهره‌برداری از چند طرح عمرانی عصر دیروز چهارشنبه وارد این استان شد.

بازدید از روند ساخت مخزن سد نرماب و آخرین وضعیت جابجایی روستای جنگلده بالا در مینودشت، شرکت در مراسم بهره برداری از ساختمان پزشکی قانونی گنبدکاووس، بهره برداری از مسکن محرومان و مسکن ویژه روستایی در آق قلا و افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه علوم پزشکی و منابع طبیعی و بهره برداری از مدرسه ۱۶ کلاسه شفقت گرگان، از برنامه های سفر ۲ روزه رییس سازمان برنامه و بودجه به گلستان بود.

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۳۰۰ تن گوشت ماهی سال گذشته در دامغان تولید شد

پ تیر 3 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه علی‌اصغر امامیون روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: مجموع بهره‌برداران استخرهای پرورش ماهی این شهرستان بیش از ۶۰ نفر است که عمده آن‌ها در زمینه پرورش ماهی‌های گرم آبی فعالیت دارند.  امامیون خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در شهرستان ۱۳ واحد سرمابی وجود دارد […]